تاریخ : 1395/11/21 12:57
 
پ پ

 

افتتاح سه طرح گردشگری وصنایع دستی دراراک

فروشگاه صنایع دستی آبگون ، دفتر خدمات مسافرتی هوراد سیر نوین و کارگاه تولید آثار چوبی در یازدهمین روز از ایام الله مبارک دهه فجربا حضور جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت : کارگاه تولید آثار چوبی در روستای چقا با اختصاص 200 میلیون تومان هزینه و اشتغالزایی بیش از 15 نفر در زمینی به مساحت 240 متر مربع برای تولید احجام وپیکره های چوبی کار خود را آغاز کرد و در کنار کارگاه تولیدی، بخش فروشگاهی نیز دایر شده است . بدلیل کیفیت خوب آثار و سفارشات قبلی از برنامه های آتی این کارگاه راه اندازی شیفت کاری شبانه می باشد.

سید محمد حسینی درادامه گفت :فروشگاه صنایع دستی آبگون با اختصاص ۴۰ میلیون تومان هزینه و عرضه آثار 100 هنرمند ، فعالیت خود را در راستای فروش صنایع دستی  از قبیل سفال ، مینا ، خاتم ، گلیم ، پارچه قلمکار آغاز کرده و سعی دارد گامی موثر در مسیر بهبود فروش صنایع دستی در شهر اراک بردارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود:دفترخدمات مسافرتی و گردشگری هوراد سیر نوین با اعتبار70 میلیون تومان توسط بخش خصوصی وایجاد هشت فرصت شغلی مستقیم در شهرستان اراک به بهره برداری رسید.

سید محمد حسینی با اشاره به فعالیت گسترده دفاتر خدمات مسافرتی گفت : این اقدام جهت توسعه گردشگری و رونق سفرهای داخلی و خارجی به استان انجام می‌شود و ما امیدواریم که مورد استقبال دوست داران گردشگری و فعالان این عرصه قرار گیرد.

حسینی در مراسم بهره برداری از این دفتر افزود: دفاتر خدمات مسافرتی با ارائه اطلاعات و فراهم کردن زمینه سفر، نقش تسهیل کننده ای در صنعت گردشگری دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد:تاکنون 43 دفتر خدمات مسافرتی فعالیت دارند و امیدواریم با افزایش تعداد دفاتر خدمات مسافرتی در این استان و بهره‌برداری بهینه از جاذبه‌های گردشگری، صنعت گردشگری استان مرکزی بیش از پیش رونق پیدا کند.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: