تاریخ : 1395/12/05 11:12
 
پ پ

 

با حضور استاندار مركزي؛ دوادهمين جشنواره سراسري صنايع دستي استان مركزي افتتاح شد

مدير كل اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان مركزي در آيين افتتاحيه اين گفت: برگزاري اين نمايشگاه پيرو منويات رهبر معظم انقلاب و برنامه ريزي هاي دولت تدبير و اميد در راستاي پياده سازي سياست هاي اقتصاد مقاومتي است زيرا حمايت از صنايع ملي و در راس آن صنايع دستي كه ريشه در هويت و خودباوري ايرانيان دارد يكي از اولويت هاي اساسي اين سازمان است.

سيد محمد حسيني افزود: اين نمايشگاه در فضایی به وسعت هفت هزار و 500 مترمربع تا نهم اسفندماه پذیرای علاقمندان است. در این نمایشگاه برترین آثار هنرمندان صنایع دستی شامل منبت، معرق، شیشه گری، قلمزنی، گلیم گل برجسته، طلا کوبی، مصنوعات چرمی، نگارگری روی صدف، میناکاری، حصیر بافی، ترمه بافی در قالب 195 غرفه به نمایش گذاشته شده است. همچنين  250 هنرمند از اقصي نقاط كشور در این نمایشگاه شركت كرده اند كه اين آمار نويد تغييرنظام عرضه و تقاضا و ديدگاه عمومي به استفاده كاربردي از صنايع دستي را مي دهد.

وي در حاشيه اين مراسم در حضور خبرنگاران گفت:   بيش از هشت هزار هنرمند و صنعتگر صنایع دستی در استان، کارت صنایع دستی دریافت کرده اند و عضو اين خانواده هنرمند محسوب می شوند و حدود چهار هزار نفر از اين هنرمندان از مزایای بیمه برخوردار شده اند.

 حسيني تصريح كرد:  به دنبال آن هستیم  که شهرک صنایع دستی در اراک احداث شود که زمین آن هم در یکی از نقاط شهر مشخص و کارهای مقدماتی آن انجام شده است. اجرای این طرح نیازمند اعتبار کلان است که تاکنون تامین نشده اما با احداث این شهرک، هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی هم می توانند در این منطقه به غير از امرار معاش، مبلغان خوبي براي پاسداشت هنر ايران اسلامي باشند.

حسینی اظهار داشت: همچنین ایجاد خانه هنرمندان با هدف توسعه صنایع دستی و ایجاد تشکل و اتحادیه صنایع دستی در استان در دستور کار این اداره کل است.

گفتني است در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه، از هنرمندان داراي مهر مرغوبيت جهت حمايت و نيل به مراحل بالاتر تقدير به عمل آمد.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: