تاریخ : 1394/06/31 14:14
 
پ پ

 

تجدید میثاق کارکنان میراث فرهنگی با شهیدان مقبره نورالشهدا در هفته دفاع مقدس

مدیر کل ، معاونان ، کارکنان و بسیجیان اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در سحر گاه اولین روز هفته دفاع مقدس با کوهپیمائی در ارتفاعات کوه سرخه ، با قرائت زیارت عاشورا و گلباران و عطرافشانی مزار شهدای گمنام ، مقبره نورالشهداء را زیارت کردند.

سید محمد حسینی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در این مراسم گفت: دفاع مقدس ما یاد آور جانفشانی جوانانی است که آوازه و نام ونشانی نداشتند ولی حادثه ای را در تاریخ رقم زدند که در دنیا بی نظیر است.

وی افزود: ما جوانانی داشتیم دارای سن بسیار کمی بودند اما بصیرت بالایی داشتند و عده ای از آنها هم مانند شهدایی که در مقبره نورالشهداء مدفونند گمنام هستند و هنوز مادران این عزیزان چشم انتظار بازگشت این دسته گلهای پرپر هستند.

حسینی اظهار داشت: امنیت و آسایش ما مرهون ایثار و فدارکاری این شهداست و ما برخود واجب می دانیم که به اینجا بیائیم و با تجدید میثاق با شهدای گمنام با آنها عهد و پیمان ببندیم که ادامه دهنده راه آنها باشیم .

وی خاطر نشان کرد : از دیگر برنامه های این اداره کل در هفته دفاع مقدس ، معرفی جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی در نمایشگاه هفته دفاع مقدس همراه با پخش 1000 بروشور و  1000 سی دی معرفی نقاط گردشگری استان ،حضور در مراسم سراسری گلباران مزار شهدای اراک ،حضور در پیاده روی خانوادگی در سوم مهر و سرکشی از خانواده معظم شهدا  وتجلیل از این عزیزان خواهد بود.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: