تاریخ : 1395/12/18 08:54
 
پ پ

 

تمام دستگاه ها برای خدمات رسانی متفاوت در نوروز آماده شوند

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان اراک برگزار شد. در این جلسه که به ریاست فرماندار اراک، فراهانی  دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان و با حضور نمایندگان 8 کمیته تخصصی، شکل گرفت مسوولیت کمیته ها به تفکیک مشخص و مقرر گشت گزارش های مدونی از پیاده سازی برنامه ها ارائه شود. در بین این مصوبات، مسوول كميته ارزيابي عملكرد و آمار را معاونت برنامه ریزی فرمانداری شهرستان اراک ، مسوولیت كميته خدمات حمل و نقل و ترافيك را اداره راهداری و حمل و نقل و جاده ای، كميته خدمات امداد و نجات را مدیریت جمعیت هلال احمر، كميته خدمات انتظامي و امنيتي را فرماندهی انتظامی شهرستان، كميته خدمات اسكان و رفاه را اداره آموزش و پرورش، كميته نظارت و تنظيم بازار را اداره صنعت،معدن و تجارت، كميته خدمات بهداشتي ،سلامت و محيط زيست را دانشگاه علوم پزشكي و  كميته اطلاع رساني ، تبليغات ، امور فرهنگي و فضاي مجازي را ریاست صدا و سيما عهده دار شدند.

 همچنین از دیگر مصوبات این جلسه تکلیف وظایف شهرداری ها برای استقبال از نوروز بود که در این راستا مقرر گشت شهرداری ها نسبت به روشنایی معابر ، پارکها و خیابان های اصلی و فرعی اقدامات لازم را معمول و نسبت به زیبا سازی سطح شهر و میادین اقدام نمایند همچنین نسبت به شستشوی بلوارها، گاردیل ها و تابلو های راهنمایی اقدام شود. از سوی دیگر تجهیز و آماده باش کلیه پایگاه های آتش نشانی از مصوبات مورد تاکید در این جلسه بود.

ادارات خدمات رسان ( آب ، برق ، گاز و مخابرات ) و کلیه دستگاه ها و ارگان های اجرایی نیز   از کندمان خیابان های اصلی از تاریخ 25/12/95 الی 20/01/96  منع شدند.

اداره آموزش و پرورش و جامعه هتلداران و مراکز اقامتی نیز نسبت به آماده سازی مراکز و تاسیسات اقامتی مدارس ، خوابگاهها جهت اسکان مسافرین اقدام و مسیر اسکان توسط بنر، بخصوص در ورودی شهرها مکلف شدند.

گفتنی است شعار نوروز 96 که توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عمومی شده، " نوروز متفاوت" است که در راستای منشور حقوق شهروندی است و استفاده تمام شهروندان از امکان گردشگری عنوان شده است.

 

 

 

 

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: