تاریخ : 1396/02/26 13:56
 
پ پ

 

درختِ برجام در حوزه گردشگری استان مرکزی به ثمر نشست

ایتالیایی ها برای عقد قرارداد سرمایه گذاری به اراک آمدند

 

مدیر کل: برای اولین بار سازه های اقامتی موقت در ایران ساخته می شوند

مدیرعامل شرکت سیلک رود: در دولت گذشته حتی برای سفر هم به ایران نمی آمدیم، اما امروز مناسبات بین المللی به سود ایران تغییر کرده است

 

سرمایه گذاران شرکت ایتالیایی "سیلک رود" برای اولین بار در ایران در حوزه گردشگری سرمایه گذاری خواهند کرد که این مهم را باید میوه شیرین برجام  دانست.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مدیرکل امروز، 26 اردیبهشت پس از نشست با مدیران شرکت ایتالیایی «سیلک رود»، گفت: برای اولین بار در کشور، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری جهت ساخت اقامتگاه های موقت و با استانداردهای بین المللی صورت خواهد گرفت. این قرار داد را باید میوه شیرین درخت برجام دانست که پس از گشایش های بین المللی و پیگیری های اداره کل منعقد شده و فردا اولین محل پروژه آن با حضور مدیران این شرکت و مدیران استان در محل خورهه محلات کلنگزنی خواهد شد.

سید محمد حسینی، افزود: این شرکت پس از خرید زمین، سرمایه گذاری کامل و مدیریت را بر عهده می گیرد و تنها موردی که میبایست در استان پیگیری شود، صدور مجوزهای لازم است که این نوع قرارداد بسیار مطلوب و در بعد اقتصاد داخلی، راهگشاست.

وی اظهار داشت: این سازه ها که در کمتر از یک روز بنا می شوند، به غیر از کیفیت، کلیه رسوم ملی و مذهبی ایرانیان را در نظر گرفته و در حد یک هتل 5 ستاره به گردشگران خدمات رسانی می کند. این سازه ها با نام یونا هاوس و یونا گاردن، پیش از این در نقاط مختلف دنیا نصب شده که آخرین نمونه آن هفته گذشته در فرانسه افتتاح شده است. در سازه یونا هاوس،خانه ای کوچک با ظرفیت 5 تا 10 نفر دارای 3 اتاق خواب، سالن پذیرایی، دو سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه احداث می شود.

حسینی در ادامه گفت: این پروژه برای اولین بار در ایران اجرا می شود و در حقیقت استان مرکزی به یک پایلوت برای کشور تبدیل خواهد شد. 

مدیرکل افزود: یکی دیگر از محاسن این سازه ها، خدمات رسانی ارزان قیمت و ایجاد شغل برای 20 نفر است که این مورد بسیار مدنظر دولت تدبیر و امید بوده و هست.

 

مدیرعامل شرکت سیلک رود نیز در ادامه، گفت: در دولت گذشته دست اندرکاران این شرکت حتی تمایلی برای سفر به ایران نداشتند اما در دولت فعلی و گشایش های پس از برجام، ایران را به عنوان مقصدی مطمئن برای سرمایه گذاری می دانند از همین رو برای هر پروژه مبلغ 4 میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهیم کرد که با توجه به تعداد بسیار زیادی سازه که مدنظر شرکت برای احداث در استان مرکزی و سپس استان های دیگر است، مبلغ بسیار قابل توجهی می شود.

دکتر مایکل تاجری افزود: در این سازه های بین راهی و گردشگری تمام خدمات مورد نیاز ارائه می شود و حتی برای کاهش تصادفات، 2 ساعت محل خواب رایگان در اختیار رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی قرار می گیرد.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: