تاریخ : 1395/12/04 10:00
 
پ پ

 

دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در استان مرکزی برگزار می‌شود

معاون صنایع دستی استان مرکزی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی وهنرهای سنتی امسال با حضور 250 هنرمند صنایع دستی از نقاط مختلف کشور امروز برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی ، سید محسن رحمتی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه گلچینی از بهترین آثار مربوط به هنرمندان صنایع دستی و فرصتی خوبی برای تعامل و گفتگوی نزدیک هنرمندان و ارتقا کیفی صنایع دستی خواهد بود.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تعداد 150 غرفه آثار مربوط به هنرمندان از 100 هنر گوناگون از جمله منبت ، معرق ، شیشه گری ، قلمزنی ، گلیم گل برجسته ، طلا کوبی ، مصنوعات چرمی ، نگارگری روی صدف ، میناکاری ، حصیر بافی ، ترمه بافی و ... را نمایش می‌دهد.

رحمتی با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: تلاش کردیم تا زمینه را برای بهره مندی حداکثری شهروندان و میهمانان از نمایشگاه سراسری صنایع دستی فراهم کنیم و امیدواریم این نمایشگاه چرخش مالی خوبی برای هنرمندان صنایع دستی داشته باشد.

معاون صنایع دستی استان تصریح کرد: از میان 250 هنرمند تعداد 70نفر از آنان مربوط به هنرمندان سطح استان مرکزی است و مابقی این نفرات به سراسر کشور مربوط می‌شوند.

رحمتی با اشاره به زمان و تاریخ برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی غرب کشور از تاریخ 4 اسفند به مدت 6 روز از ساعت 15 تا 22 با آغوش باز از هنردوستان و علاقه مندان استقبال می‌کند.

وی افزود: افراد با حضور در این نمایشگاه می ‌توانند با هنرهای مختلف مربوط به سایر استان‌ها دیدن کرده و با تنوع محصولاتی که موجود است آنها را خریداری کنند.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: