تاریخ : 1396/01/31 08:13
 
پ پ

 

روستای هزاوه گنجینه ای نهفته و ثروتی ملی است

سرپرست تیم ضربتی تولید و اشتغال در سفر به استان مرکزی عنوان کرد:تیم ضربتی تولید و اشتغال اعزامی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور، امروز چهارشنبه 30 فروردین از روستای بازدید کردند.

 

سرپرست این تیم اعزامی در جریان بازدید از این روستا،گفت: هزاوه به لحاظ شاخصه های سه گانه مورد نظر سازمان در شرایط مطلوبی قرار دارد و نسبت به 5 روستای دیگر مورد بازدید در استان های دیگر از کیفیت کمی و کیفی برخوردار است.

رحمانی افزود: معماری سنتی و بکر، طبیعت زیبا، مسیر دسترسی آسان و سوغات منحصر به فرد در کنار زادگاه نامداری چون امیر کبیر، شرایطی را فراهم آورده که باید گفت، این روستا گنجینه ای نهفته و ثروتی ملی است.

وی اظهار داشت:  مدیر کل استان مرکزی نیز در نشست با ساکنان این روستا گفت: به یک همکاری فراسازمانی و همگانی جهت تبدیل هزاوه به مقصد گردشگری ملی نیاز است که در صورت اجرایی شدن قطعا باعث توسعه تولید و ایجاد شغل در این روستا می شود.

سید محمد حسینی اظهار داشت:

دهیار این روستا نیز، گفت: هزاوه با فاصله 15 کیلومتر از اراک و جمعیت 1500 نفر، تنها 2 هزارسال تاریخ مکتوب و ثبت شده دارد که همچنان بافت روستایی خود را حفظ کرده و شغل اصلی ساکنانش نیز باغداری است.

معصومه حسینخانی اظهار داشت: وجود 7 رشته قنات، سرو 800 ساله، سوغات منحصر به فرد و کشت 19 نوع انگور، ویژگی شاخصی است که برنامه ریزی دولتی را برای توسعه کیفی طلب می کند.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: