تاریخ : 1396/01/27 13:43
 
پ پ

 

فرهنگ سازی برای دانش آموزان در خصوص حفظ میراث فرهنگی و توسعه گردشگری

مدیران کل میراث فرهنگی و آمورش و پرورش استان مرکزی در نشست مشترک تاکید کردند؛

حسینی: طرح همیار گردشگر، دانش آموزان را به سمت تاریخ، فرهنگ و هویت ایرانی سوق می دهد

نشست مشترک مدیران کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و آموزش و پرورش استان مرکزی با دستور برنامه ریزی برای اجرای هدفمند طرح همیار گردشگر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مدیر کل روز یکشنبه 27 فروردین در نشست مشترک با مدیرکل آموزش پرورش،  گفت: جهت دهی ذهنی دانش آموزان در دوره های مختلف به سوی میراث فرهنگی و گردشگری وطنی، یک هنر و وظیفه ملی و میهنی است که به یک برنامه ریزی منسجم، متناوب و همکاری دو جانبه نیازمند است.

سید محمد حسینی افزود: با هدایت دانش آموزان و اجرای طرح همیار گردشگر، می توان بهترین آبشخور ذهنی و هویت ساز را برای نسل های آینده پیاده سازی کرد. این طرح در صورت اجرای صحیح، قطعا بُعد فرهنگی و اقتصادی جامعه را در بر می گیرد چراکه شناخت دانش آموزان با تاریخ و فرهنگ خود، زوایای پنهان و مغفول مانده را در ذهن نسل های دور افتاده از فرهنگ ملی و مذهبی روشن می کند. از سوی دیگر رونق صنعت گردشگری بومی و وطنی که افق اصلی این طرح است، پویایی اقتصادی جامعه و اشتغال را به دنبال دارد.

وی با اشاره به جایگاه نوجوانان در خانواده امروز، گفت: اکنون در زمانی قرار داریم که بیش از هر موقعیتی، خانواده ها به دنبال مرتفع کردن نیاز فرزندان خود هستند، پس میبایست خوراک فرهنگی و هویتی مناسبی را برای این قشر سنی در نظر گیریم و هم راستا با آن، نیاز سنجی و نیاز سازی را برای دانش آموزان برنامه ریزی کنیم. این نیاز سازی در حقیقت شناساندن پتانسیل ها و جاذبه های فرهنگ ایرانی اسلامی است که در صورت اجرای مدون، بهترین اقدام برای هویت سازی و مقابله با تهاجم فرهنگی است.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: