تاریخ : 1395/11/23 10:37
 
پ پ

 

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي: دهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري، يك روزنه جديد به اين صنعت بود

با توجه به دستاوردهاي دولت در زمينه ارتباطات جهاني، تغيير رويكرد نسبت به صنعت گردشگري امري اجتناب ناپذير است؛ از همين رو دولت تدبير و اميد در همين مسير گام برداشته و شعار دهمين نمايشگاه بين المللي را " گردشگري متفاوت" نهاده است.

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي، مدير كل پس از اختتاميه دهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري ايران، گفت: تغيير رويكرد به مبحث گردشگري امري حياتي است تا بتوان با توسل به داشته و پتانسيل هاي فراوان كشور، ترنوول مالي حاصل از اين بخش را براي تسريع توسعه كشور به كار بست از همين رو سازمان ميراث فرهنگي كشور رويكردي جديد به اين مبحث را در دستور كار خود قرار داده است.

سيد محمد حسيني افزود: دهمين دوره اين نمايشگاه ها در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران با استقبال مطلوب شهروندان، تورهاي گردشگري و به خصوص ليدر تورهاي كشوري و بين المللي روبرو شد كه اين موارد، در ميان مدت اثر مثبت خود را بر رونق صنعت گردشگري مي گذارد زيرا برگزاري اين نمايشگاه يك سرمايه گذاري و تبليغات شفاف است كه گردشگران را با پتانسيل هاي خفته گردشگري آشنا مي كند.

وي اظهار داشت: در دهمين دوره اين نمايشگاه، سازمان رويكردي جديد را پياده سازي كرد بدين شكل كه هر 5 استان را به هدف نزديك شدن مسيرها و كانال هاي گردشگري، در يك غرفه قرار داده بود تا با تعامل في مابين استان ها، اين مهم به منصه ظهور برسد اما متاسفانه به جز غرفه اي كه استان مركزي نيز در آن حضور داشت، باقي استان ها نتوانستند از اين موقعيت استفاده كنند و به صورت جداگانه اقدام به ساخت غره هايي كوچك كردند اما استان مركزي با ارائه طرحي، 4 استان همدان، كرمانشاه،كردستان و ايلام را به يك تعامل دعوت كرد كه غرفه اي واحد و مدون را در نمايشگاه ارائه دهند.

حسيني افزود: خوشبختانه اين طرح استان مركزي با استقبال 4 استان ديگر مواجه شد بدين صورت كه با محوريت قرار دادن "زاگرس" و "معماري سنگ چين" به عنوان شاخصه هاي مشترك هر 5 استان، غرفه اي واحد و نمادين طراحي و اجرا شد كه همين امر باعث نظم و پيكر بندي واحد اين غرفه بزرگ شد.

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي در ادامه گفت: خوشبختانه استقبال خوبي از غرفه مشترك به عمل آمد به گونه اي كه وزير گردشگري زيمباوه، شهردار ازمير تركيه و 14 گروه گردشگري بين المللي  از غرفه بازديد كرده و با موقعيت هاي گردشگري استان آشنا شدند. همچنين وزير ارتباطات در بازديدي كه از غرفه استان مركزي داشتند در خصوص صنايع دستي و مفاخر استان سخناني را ايراد كردند كه با استقبال مراجعه كنندگان روبرو شد. دكتر واعظي در اين ديدار با اعلام شگفتي از ديدن صنايع دستي استان مركزي گفتند كه "هيچگاه تصور نمي كردند كه اين استان چنين پتانسيلي از صنايع دستي را داشته باشند".

حسيني افزود: در اين نمايشگاه با 34 گروه گردشگري، 17 آژانس گردشگري و تعداد قابل توجه اي ليدر تورهاي مسافرتي گفت و گوهايي صورت گرفت تا باب تعامل براي گردشگري با هدف استان مركزي برنامه ريزي شود كه خوشبختانه با توجه به جاذبه هاي منحصر به فرد استان، نتيجه اين گفت و گوها مطلوب بود.

دهمين دوره نمايشگاه بين المللي گردشگري ايران از 18 الي 21 بهمن ماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران و با حضور تمام استان ها برگزار شد.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: