تاریخ : 1396/02/17 13:57
 
پ پ

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی : عزم عمومی برای توسعه روستاهای هدف گردشگری، به بهره وری اقتصادی ختم می شود

حسینی: حفظ بافت روستایی در نوسازی ها ضروری است

 

10 روستای هدف گردشگری در استان مرکزی به سازمان معرفی شده تا با ایجاد چارچوبی نوین، در غالب طرح های جداگانه و همخوان با هر روستا، گامی جدید در توسعه و اشتغال آفرینی روستایی شکل گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مدیر کل، امروز 17 اردیبهشت در کارگروه استانداری مرکزی، گفت: اشتغال آفرینی روستایی یکی از اهداف دولت یازدهم است از همین رو چندی پیش، طرحی تحت عنوان "تولید و اشتغال" را در روستاهای کشور آغاز کرد. دو روستای هزاوه و آهو از استان مرکزی نیز در این طرح دیده شده بودند که توسط بازرسان مورد ارزیابی قرار گرفتند. این برنامه ریزی ها حاکی از عزم دولت در جهت توسعه روستایی است از همین رو از تمام دستگاه ها خواستاریم در جهت حفظ بافت و فضای موجود روستاها، نهایت دقت و همکاری را با اداره کل داشته باشند تا بتوانیم این پتانسیل های نهفته را حفظ و سپس بالفعل کنیم.

سید محمد حسینی افزود: بحث توسعه بوم گردی به عنوان رویکردی جدید توسط سازمان، توان احیای بافت و جامعه روستایی را دارد از همین رو لازم است دستگاه های خدمات رسان در این مهم یاری گر متقاضیان باشند زیرا اکنون یکی از معضلات این اداره کل و متقاضیان طرح بوم گردی، سختگیری های برخی دستگاه هاست که سرعت این موضوع را با کاهش روبرو می کند. تمام دستگاه ها و مسوولین باید در نظر داشته باشند که تسهیل روند ساخت اقامتگاه های بوم گردی در نهایت به تولید شغل و پویایی اقتصادی ختم می شود.

وی در جلسه کارگروه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، گفت: اقامتگاه های بوم گردی نه تنها اثر مخربی برای بافت روستایی ندارد بلکه به جز پویایی اقتصادی، به مرمت و احیا همان خانه های قدیمی ختم می شود.

در این جلسه مقرر گشت طی 15 روز وضعیت سرمایه گذار و موافق اصولی پروژه گردشگری سد 15 خرداد و تملک حمام خیابان حصار اراک مشخص و همینطور در خصوص مسیر دسترسی هتل پیام، جلسه ای مشترک با حضور مسوولان ذیربط برگزار شود. 

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: