تاریخ : 1395/12/16 10:29
 
پ پ

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی: مسابقه طراحی بنای یادبود پرفسور حسابی برگزار می شود

نظر به ارزش و اهمیت جایگاه علمی و فرهنگی پرفسور حسابی به عنوان یکی از شاخص ترین مفاخر استان ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در نظر دارد مسابقه طراحی بنای یادبود و مجموعه علمی و فرهنگی وی را در سطح ملی برگزار کند.

سید محمد حسینی با بیان مطلب فوق گفت: متاسفانه بنای فعلی مقبره این دانشمند معاصر نه تنها در خور شان ایشان نیست بلکه برای استانی که به بهشت مفاخر ایران شناخته می شود نیز شایسته نیست؛ از این رو در نظر داریم تا با برگزاری این مسابقه در سطح ملی و انتخاب و اجرای اثری فاخر، ادای دین شایسته ای را به مقام ایشان داشته باشیم.

وی افزود: برای بهره مندی از نظر و دیدگاه تمام علاقه مندان، شرکت در مسابقه را برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی باز گذاشته ایم تا بتوانیم از گستره فکری افزون تری برای انتخاب اثر استفاده کنیم. همینطور جوایز قابل توجه ای را برای برندگان این مسابقه در نظر گرفته ایم بدین صورت که برای نفرات اول تا سوم به ترتیب، جوایز 500، 300 و 200 میلیون ریالی را معین کرده ایم. همچنین به 10 طرح برگزیده توسط هیات داوران، لوح تقدیر و یادبود شرکت در مسابقه اهدا خواهد شد.

مدیرکل گفت: در پایان این مسابقه و پس از انتخاب آثار برگزیده، جهت فرهنگ سازی و تشویق شرکت کنندگان، نمایشگاهی در استان دایر خواهد شد تا دانشجویان و هنرمندان بتوانند برداشت های تخصصی و هنری لازم از این آثار را داشته باشند تا در موارد آتی با استقبال و دیدگاه فراخ تر شرکت کنندگان در برنامه هایی مشابه بهر مند شویم.

 

گفتنی است آخرین فرصت ثبت نام در سایت www.markazitourist.ir  روز 31 فروردین ماه سال 96 است و اعلام نتایج نیز در 15 خرداد ماه 96 صورت خواهد گرفت.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: