تاریخ : 1393/01/01 16:44
 
پ پ

 

مسوولان استان مرکزی از مسافران نوروزی در اراک استقبال کردند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ایرنا افزود: این استان با بسیج امکانات ظرفیت پذیرش و اسکان بیش از 22 هزار مسافر نوروزی را تدارک دیده و در حوزه های سلامت، رفاهی، حمل و نقل، امداد و نجات و گردشگری ضمن پیش بینی برنامه های متنوع ، نظارت جدی اعمال کرده است.

سید محسن رحمتی افزود: دو هزار جادبه تاریخی و گردشگری در استان مرکزی وجود دارد که 800 اثر آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: استان مرکزی علاوه بر جاذبه های تاریخی و طبیعی از نظر  میراث معنوی نیز بسیار غنی است و در ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستانها تلاش شده  ظرفیت های فرهنگی و گردشگری به صورت کامل در ایام نوروز معرفی شود.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی مجموعه بازار تاریخی اراک، حمام و موزه چهارفصل، مسجد جامع و مسجد سرخ ساوه، آتشکده آتشکوه محلات، بافت تاریخی شهر نراق، غاز نخجیر، مسجد شش ناو تفرش، سراب عباس آباد شازند ، قلعه سالار محتشم خمین، موزه مردمشناسی آشتیان و سنگ نگاره های تیمره خمین را بخشی از جاذبه های دیدنی استان مرکزی عنوان کرد.

وی عنوان کرد: در تعطیلات نوروزی امسال 42 پایگاه ثابت و سیار امدادی، 30 راهدارخانه، دو هزار و 500 دستگاه ناوگان مسافربری برون شهری و تمامی تاسیسات اقامتی استان شامل هتلها، میهمانسراها و جایگاههای اسکان موقت در خدمت مسافران نوروزی است.

 

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: