تاریخ : 1395/12/10 09:18
 
پ پ

 

معاون رئیس جمهور در بازدید از سایت تاریخی آوه: حفاظت از آثار تاریخی اولویت سازمان میراث فرهنگی است

مراقبت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی از اولویت‌های این سازمان است و برای مسایل این مجموعه و حل مشکلات موجود و انجام مسائل لازم در مجموعه سایت تاریخی آوه هماهنگی لازم با مسئولان انجام می شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه بازدید از سایت تاریخی شهر آوه از توابع شهرستان ساوه با اشاره به ضرورت توسعه بسترهای حفاظت و مراقبت از آثار تاریخی موجود در این مجموعه گفت: یکی از مسائل مورد توجه در این مجموعه بحث حصارکشی سایت تاریخی آوه است که باید برای آن برنامه‌ریزی و اقدام لازم انجام شود.

زهرا احمدی پور افزود: برای این مجموعه بهتر است از حصارکشی با استفاده از چوب و به شکل حصارکشی در قالب پرچین استفاده شود تا بتوان در بحث مراقبت از مجموعه اقدام موثری انجام داد.

وی تصریح کرد: در این مجموعه البته نمی‌توان از حصار درختی استفاده کرد چراکه ریشه درختان در بافت تاریخی اثر ممکن است تاثیر بگذارند.

احمدی‌پور خاطرنشان کرد: مراقبت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی از اولویت‌های این سازمان است و برای مسایل این مجموعه و حل مشکلات موجود و انجام مسائل لازم در مجموعه سایت تاریخی آوه هماهنگی لازم با مسئولان انجام می شود.

درحاشیه این بازدید مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی از برنامه های این سازمان برای حفاظت از این بنا گفت و اظهار داشت: این بنا که از آثاز پیش از میلاد محسوب می شود در دوره های مختلف و به طرق مختلف مورد استفاده قرار گرفته. اکنون بارزترین شکل به جا مانده از این سایت با ارزش یک کاروانسرای متعلق به دوره صفوی است. سازمان در نظر دارد تا در صورت تامین بودجه حصار کشی ایمن و استانداریدی را در این مجموعه احداث کند تا این اثر باارزش از گزند ناملایمات در امان بماند.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: