تاریخ : 1392/07/15 08:07
 
پ پ

 

نمایش توانمندی‌های گردشگری استان مرکزی در شب فرهنگی برج میلاد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان مرکزی، از برگزاری شب فرهنگی استان مرکزی در برج میلاد خبر داد.

 سید محسن رحمتی، یادآور شد: برگزاری این شب فرهنگی همزمان با ششمین روز که با عنوان «گردشگری، جوامع محلی و صیانت از منابع آبی» نامگذاری شده می باشد.

 وی، اظهار کرد: استان مرکزی در هفته گردشگری که پنجم لغایت یازدهم مهرماه است؛ شب فرهنگی خود را در راستای معرفی ارزش‌های دینی، تاریخی و توانمندی‌ها، ظرفیت‌های گردشگری و فرصت‌های سرمایه گذاری استان مرکزی، برگزار کرد.

 سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان مرکزی، برنامه‌های این مراسم فرهنگی را شامل تجلیل از خادمان گردشگری، نقالی، آواهای آئینی سنتی، نوای زورخانه‌ای، دف‌نوازی، قرائت شعر، مسابقه فرهنگی استان‌شناسی، بازدید از نمایشگاه و .. عنوان کرد.

 این مقام مسوول ادامه داد: هنرنمايي موسيقي و حركات ريتميك رقص محلي گروه هالاي، چگورنوازي، ، مرشد خواني، دف نوازي، شاهنامه خواني  وبازیهای محلی از ديگر برنامه هاي اين شب فرهنگي بود که مورد استقبال عموم علاقمندان وگردگران حاضر دربرج میلاد قرار گرفت.

 وی در خصوص معرفی توانمندی‌های گردشگری استان به تخصیص غرفه‌ای در این زمینه اشاره کرد و افزود: پتانسیل‌ استان در زمینه‌های گردشگری در حوزه‌های صنایع‌دستی، میراث فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی و امامزاده‌های استان در قالب سی‌دی، نقشه، بروشور و کتابچه ارائه می‌شود که برای هرشهرستان بروشور جداگانه‌ای به مردم ارائه گردید.

  سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان مرکزی، سهم زمانی تمامی استان‌ها در نمایش غرفه‌هایشان را یکسان عنوان کرد و افزود: زمان‌بندی برگزاری مراسم شب فرهنگی هر استان از تهران ابلاغ واجرا شد.

شب فرهنگی استان مرکزی، دهم مهرماه، ساعت 16،30 لغایت 18 برگزار گردید.

 

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: