تاریخ : 1396/01/31 08:14
 
پ پ

 

هدف دولت، افزایش رفاه و معیشت روستائیان است

سرپرست تیم طرح ضربتی تولید و اشتغال: تیم ضربتی تولید و اشتغال، امروز چهارشنبه 30 فروردین ماه از روستای آهو در شهرستان آشتیان بازدید کردند.

 

سرپرست این تیم در جمع ساکنان این روستا گفت: احیا صنایع دستی این روستا با توجه به جاذبه های طبیعی موجود، می تواند یک شاخصه دیگر را به قابلیت های این روستا اضافه کند تا جوانب گردشگری و اشتغال آفرینی آن افزایش یابد.

روح اله رحمانی افزود: انجام طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاهایی مانند آهو، افزایش تولید، اشتغال، رونق اقتصادی و در نهایت رفاه و معیشت ساکنان روستاهاست که این مهم تنها با همت و همکاری مردم به مرحله عمل می رسد.

 

بخشدار آشتیان نیز در این بازدید، گفت: جاذبه طبیعی، بهترین قابلیت گردشگری این روستاست. البته گفتنی است صنایع دستی که در گذشته نه چندان دور موجود بوده می تواند با حمایت های سازمان مسوول،احیا و به عنوان دیگر پتانسیل گردشگری و اشتغال آفرینی آهو مطرح شود.

 

سمیه آشتیانی اظهار داشت: پرورش زنبور، وجود تک بناهای شاخص و مسیر دسترسی مطلوب از دیگر قابلیت هایی است که می توان بستر برنامه های سازمان میراث فرهنگی کشور برای تولید و اشتغال را بر آن بنا کرد.

 

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز، گفت: پیاده سازی طرح هایی همچون، بوم گردی، تولید و اشتغال روستایی، به جز رفاه ساکنان، بر توسعه روستا و ایجاد اشتغال جوانان تاکید دارد که امروز با حمایت های دولت یازدهم، در تمام روستاهای کشور در حال اجراست. البته در مرحله نخست 73 روستا مورد ارزیابی طرح تولید و اشتغال قرار خواهند گرفت و در میانه سال نیز این رقم افزایش خواهد یافت تا در نهایت، 500 روستا از تسهیلات، برنامه ریزی ها و برکات این طرح بهره مند شوند.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: