تاریخ : 1396/02/03 09:09
 
پ پ

 

پاکسازی طبیعت توسط کارکنان اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی در روز زمین پاک؛ به طبیعت سلامی دوباره خواهیم کرد

منطقه نمونه گردشگری دره گردو  اراک، همزمان با دوم اردیبهشت ۹۶ روز زمین پاک  با حضور مديركل و پرسنل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی، اعضا سمن هاي گردشگري و  زيست محیطی پاکسازی شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و مرکزی، مدیر کل گفت: همه ساله در جهان  روز دوم اردیبهشت (۲۲ آوریل) و هفته زمین، مراسمی  با نام زمین پاک برگزار می شود که امسال دوم اردیبهشت ماه این روز با شعار "زمین پاک- گردشگری پاک" نامگذاری شد.

سید محمد حسینی افزود:  روز زمین پاک، در حقیقت روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست  است، محیطی که به صورت یک امانت در اختیار نسل ها قرار گرفته و انها نیز موظف به نگهداری ازآن هستند. ایم محیط زیست در مثابه ای خانه ای بزرگ است که برای حفظ پاکیزگی و سلامت آن باید تمام ارکان، از مسوول و شهروند نسبت به آن حسای، اگاه و مقید باشند.

وی اظهار داشت: این روز دو بار در سال، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی ( ۲۱ مارچ) و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می شود) برگزار می‌شود.

حسینی گفت: از  آنجائیکه سازمان میراث فرهنگی، یکی از ارکان فرهنگ سازی در کشور است، امروز به صورت نمادین پاکسازی را در دره گردو به همراه کارکنان انجام دادم اما این مهم باید سرلوحه زندگی فردی هر شهروند قرار گیرد که این حرکت نمادین باید به امری روزمره و برای تمام دوران تبدیل شود.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: