تاریخ : 1396/07/05 12:09
 
پ پ

 

برنامه های هفته گردشگری استان مرکزی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی،مدیر کل امروز 5 مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری ، باشعار گردشگری پایدار،ابزاری برای توسعه ، برنامه های هفته گردشگری را اعلام کرد.

سید محمد حسینی گفت: اگر روزی نهضت ملی نفت در این کشور اتفاق افتاد، امروز بیش از هر زمان نیازمند نهضت ملی گردشگری هستیم. صنعت گردشگری می‌تواند علاوه بر تأمین بسیاری از نیازهای اقتصادی، ایجاد اشتغال و ایجاد تحرک در اقتصاد ملی، امنیت و ثبات کشور را تأمین کند و شادابی ملت ایران و ایجاد عدالت اقتصادی از رهگذار صنعت گردشگری را محقق کند.

او ادامه داد: بازدید رایگان از موزه ها در روز 5 مهرماه،بازدید رایگان معلولین دارای کارت بهزیستی از موزه ها از تاریخ 10 تا 12 مهرماه به مناسبت هفته ناشنوایان ،بازدید 3 مدرسه از موزه ها،رونمایی از سردیس امام خمینی (ره) و شهید مصطفی احمدی روشن، تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی و جشنواره سفره ایرانی ازبرنامه های این هفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی درپایان گفت:برای توسعه گردشگری نیازمند تغییر نگرش عمومی به مقوله گردشگری هستیم. امروزه گردشگری یکی از پررونق‌ترین فعالیت‌های اقتصادی جهان بوده و اکنون در بسیاری از کشورها با رشد سریع‌تر نسبت به سایر بخش‌های اقتصادی و با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، یک صنعت پیشرو تلقی می‌شود. امروزه گردشگری به قدری در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها اهمیت دارد که اقتصاددانان آن را (صادرات نامرئی) نام نهاده‌اند.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: