• مسابقه طراحی بنای یادبود و مجموعه علمی- فرهنگی پروفسور حسابی
 • گالری فیلم اداره کل میراث فرهنگی
 • نخستین همایش میراث ماندگار
 • همه آمدند ...
 • کانال اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرکزی

تمام دستگاه ها برای خدمات رسانی متفاوت در نوروز آماده شوند

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان اراک برگزار شد. در این جلسه که به ریاست فرماندار اراک، فراهانی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان و با حضور نمایندگان 8 کمیته تخصصی، شکل گرفت مسوولیت کمیته ها به تفکیک مشخص و مقرر گشت گزارش های مدونی از پیاده سازی برنامه ها ارائه شود.

بازار اراك را چو دَريابيد، دُريابيد

مدير كل سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان مركزي در یادداشتی، به بررسی جایگاه بازار و وظایف شهروندی و سازمانی در خصوص این مجموعه تاریخی پرداخته است.

با حضور معاون رئیس جمهور؛ موزه مردم شناسی و باستان شناسی ساوه افتتاح شد

موزه مردم شناسی و باستان شناسی ساوه در محل مسجد جامع این شهر با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و مسئوولان استان مرکزی افتتاح شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور برای دومین بار به استان مرکزی سفر کرد

زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که چندی پیش در سفری یک روزه ازاستان مرکزی بازدید کرده بود، روز گذشته از شهرستان ساوه در این استان بازدید کرد.

با حضور استاندار مركزي؛ دوادهمين جشنواره سراسري صنايع دستي استان مركزي افتتاح شد

دوازدهمين نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی با حضور 250 هنرمند از نقاط مختلف کشور عصر چهارشنبه با حضور استاندار مرکزی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرب کشور در اراک افتتاح شد.

نمایشگاه صنایع دستی با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد

همزمان با 12 بهمن ماه، سالروز بازگشت شکوهمند امام راحل به ایران اسلامی، نمایشگاه صنایع دستی با حضور استاندار مرکزی در بیت تاریخی ایشان در شهر خمین افتتاح شد.

مديركل ميراث فرهنگي استان: 200 میلیون ریال هزینه صرف مرمت زیارتگاه اشموئیل نبی شده است

این زیارتگاه نیاز اساسی به مرمت و بازسازی داشته که در راستای تهیه این طرح 200 میلیون ریال هزینه شده و اجرای آن را اداره اوقاف و امور خیزیه بر عهده دارد.

استاندار: روند مرمت و بازسازي خانه تاريخي امير كبير مثبت است

استاندار مركزي به همراه معاون عمراني، مدير كل ميراث فرهنگي، فرماندار اراك و مدير كل راه و شهرسازي استان از مراحل مرمت و بازسازي خانه تاريخي امير كبير در روستاي هزاوه بازديد كردند.
 • مقام معظم رهبري(مدظله العالي):
  به ميراث فرهنگي مي پردازيم و آنها را احيا مي كنيم .در واقع براي خرج كردن در بخش گردشگري سرمايه گذاري مي كنيم.يعني وقتي ما به ميراث فرهنگي رسيديم،سرمايه اي مي شود كه از آن در بخش گردشگري سود و بهره اش را مي بريم . گردشگري بهره برداري از اين سرمايه ي ملي – تاريخي كشور است كه بايد تعادل بين اينها برقرار شود .الان ما واقعا از لحاظ گردشگري ضعيفيم،بايد بازاريابي كرد.بخش گردشگري الان در خور اهتمام ويژه است ،البته به ميراث فرهنگي هم حتما بايد پرداخت. ?w=258&h=200&mode=stretch&404=Upload/NoImage.jpg


 • بازدیدهای امروز:  415
  بازدیدهای روز گذشته:  1791
  بازدیدهای دو روز گذشته:  1466
  تعداد کل اخبار:  1663
  آخرین بروزرسانی:  1396/01/08 19:41 • بخش ویژه
  گزارش عملکرد سه سال دولت تدبیر و امید
  اطلاعات تاسیسات گردشگری استان
  بروشور موزه ها و شهرستان ها
  بنای یادبود و مجموعه علمی و فرهنگی پروفسور حسابی
  پیوندها
  معرفی سازمان ارتباط با ما پیوندها English
            ورود به سایت
           نام کاربری:   
           کلمه عبور: