• مسابقه طراحی بنای یادبود و مجموعه علمی- فرهنگی پروفسور حسابی
 • گالری فیلم اداره کل میراث فرهنگی
 • اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با موسیقی به استقبال مهمانان نوروزی خود رفت
 • مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی عنوان کرد؛ افزایش 14 درصدی گردشگر در نوروز 96
 • کانال اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرکزی

با حضور دكتررومياني اقامتگاه بوم گردي شهرنراق افتتاح شد

د كتر رومياني عنوان كرد:شور و شوق سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران پس از برجام بيشتر شده است

توسعه صنعت گردشگري از دالان امن برجام مي گذرد

بسياري از كارشناسان، گردشگري را كليد طلايي اقتصاد ايران مي دانند؛ علت اين امر را بايد در پتانسيل هاي طبيعي، تاريخي و فرهنگي كشور جستجو كرد زيرا بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی جهان را به خود اختصاص داده كه اين مهم مي تواند سهم بسزايي در جذب گردشگر ايفا كند.

استقبال مسافران نوروزی از موزه های استان مرکزی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت : با توجه به اینکه اداره کل میراث فرهنگی به عنوان متولی امور موزه ها در استان جهت فراهم آوردن امکان آشنایی و شناساندن اقشار جامعه با موزه ها و اماکن فرهنگی،تاریخی می باشد...

25 اسفندماه مانور ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از برگزاری مانور ستاد اجرایی خدمات سفر استان با همکاری دستگاه‌های ذیربط در روز 25 اسفندماه خبر داد.

15 آبان روز درنا، فرصتی برای پرنده نگری

در سال 88 روز استانی درنا برای اولین بار توسط موسسه زیست‌محیطی سبزاندیشان اراک به دلیل وجود پتانسیل بالای این منطقه و همچنین حضور ده‌ها هزار درنا در فصل سرد سال مطرح و مورد پذیرش کارگروه گردشگری استان قرار گرفت و از این رو به دلیل حضور بیش از 12 هزار درنا در نیمه دوم سال در تالاب میقان هرساله این روز گرامی داشته می‌شود.

غذای سنتی، جاذبه ای توریستی که باید حفظ و احیا شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی غذاهای سنتی را از جاذبه‌های توریستی کشورها برشمرد و بر لزوم حفظ و احیای آنها تاکید کرد.

بازدید اصحاب رسانه از بازار تاریخی اراک در روز جهانی بناها،بافت ها و محوطه های تاریخی

در29 فروردین مصادف با روز جهانی بناها، بافت ها و محوطه‌های تاریخی اصحاب رسانه به همراه کارشناسان و مسئولین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بازار تاریخی اراک و مراحل مرمت این اثر تاریخی بازدید کردند.

390هزار نفر از مسافرین در استان مرکزی اقامت کردند

سرپرست استانداری و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفراستان مرکزی گفت: این استان از 27 اسفند ماه سال 93 تا 15 فرودین 94 میزبان 390 هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی بوده است.

جاذبه های گردشگری استان مرکزی

شهر اراک به سبب آب و هوای کوهستانی با زمستانهای سرد و تابستان های معتدل،دارای چشم اندازهای طبیعی متنوع و جذاب است.از جمله این جاذبه های طبیعی می توان به تالاب و کویر میقان، غار سفید خانی(عین هو)، روستای انجدان همراه با بافت تاریخی و چشمه ها و غارها، چشمه چپقلی، منطقه حفاظت شده هفتاد قله، دره گردو، باغ وحش و پارک جنگلی شهید باهنر و پارک جنگلی شهید رجایی اشاره کرد.
 • مقام معظم رهبري(مدظله العالي):
  به ميراث فرهنگي مي پردازيم و آنها را احيا مي كنيم .در واقع براي خرج كردن در بخش گردشگري سرمايه گذاري مي كنيم.يعني وقتي ما به ميراث فرهنگي رسيديم،سرمايه اي مي شود كه از آن در بخش گردشگري سود و بهره اش را مي بريم . گردشگري بهره برداري از اين سرمايه ي ملي – تاريخي كشور است كه بايد تعادل بين اينها برقرار شود .الان ما واقعا از لحاظ گردشگري ضعيفيم،بايد بازاريابي كرد.بخش گردشگري الان در خور اهتمام ويژه است ،البته به ميراث فرهنگي هم حتما بايد پرداخت. ?w=258&h=200&mode=stretch&404=Upload/NoImage.jpg


 • بازدیدهای امروز:  1180
  بازدیدهای روز گذشته:  1948
  بازدیدهای دو روز گذشته:  2200
  تعداد کل اخبار:  1708
  آخرین بروزرسانی:  1396/04/01 10:25 • بخش ویژه
  گزارش عملکرد سه سال دولت تدبیر و امید
  اطلاعات تاسیسات گردشگری استان
  بروشور موزه ها و شهرستان ها
  بنای یادبود و مجموعه علمی و فرهنگی پروفسور حسابی
  کاوش های باستان شناسی
  پورتال هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی
  پیوندها
  معرفی سازمان ارتباط با ما پیوندها English
            ورود به سایت
           نام کاربری:   
           کلمه عبور: