Portal_background_image

معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي استان مركزي در آستانه فرا رسيدن 20 خرداد روز جهاني صنايع دستي و آغاز هفته صنايع دستي، برنامه هاي اين اداره كل را در استان تشريح كرد: «دو فروشگاه صنايع دستي در اراك افتتاح مي شود. »

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، "قاسم کاظمی" گفت:  خرداد ماه، هر ساله به عنوان روز جهانی صنایع دستی گرامی داشته می شود و فرصتی برای توجه به فعالان و دست‌اندرکاران این عرصه که نمودی از میراث کهن ایرانیان است فراهم می شود. و امیدواریم در راستای اشاعه وترویج فرهنگ این آثار ارزشمند استان گام های ارزنده‌ای برداشته شود.
▪️وی یادآور شد: هر محصول صنایع دستی در حقیقت شناسنامه فرهنگ و هویت ایرانی است و صادرات صنایع دستی علاوه بر ارز آوری، در حقیقت صادرات فرهنگ ایرانی است. 
▪️ معاون صنایع دستی افزود: برگزاری مراسم تکریم از هنرمندان که موفق به اخذ نشان ملی صنایع دستی شده اند و جوانان فعال در حوزه صنایع دستی  همزمان با افتتاحیه سفره خانه سنتی سعادت از ویژه برنامه ها به مناسبت گرامیداشت هفته صنایع دستی در استان است.
▪️کاظمی افزود: همزمان با روز جهانی صنایع دستی  تمبر اختصاصي صنايع دستي با تصویر یک اثر هنری رونمايي خواهد شد.
▪️وی افزود: افتتاح فروشگاه صنایع دستی و نگارخانه خصوصی سرو در اراک و همچنین نمایشگاه ترویجی صنایع‌ دستی در نگارخانه استاد واشقانی از دیگر برنامه‌های هفته صنایع‌ دستی در این استان با هدف ترویج و توسعه صنایع‌ دستی برگزار خواهد شد.
▪️وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه با عنوان زنان مفاخر ؛ در موزه مفاخر اراک در خردادماه سال ۹۸ بیان کرد: در کنار برگزاری این نمایشگاه ، دبیرخانه دائمی نکوداشت مفاخر زن ایران؛  از ۲۲ خرداد  در موزه مفاخر اراک مستقر می‌شود. 

▪️گفتنی است  یک روز در سال توجه جهان به صنایع دستی جلب می‌شود، زیرا «سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد» (یونسکو) ۱۰ ژوئن را به نام این روز ثبت کرده است. این روز که در ایران برابر با ۲۰ خردادماه است تا هفت روز به‌عنوان هفته صنایع دستی معرفی شده است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:4818


   بازدیدهای روز گذشته:3738


   بازدیدهای دو روز گذشته:3498


   تعداد کل اخبار:2466


   آخرین بروزرسانی:1398/09/14 13:14


  پیوندها