Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي : « همزمان با برگزاري نهمين جشنواره انگور هزاوه ؛ خانه امير كبير آماده بازديد گردشگران و علاقمندان است»

در ایام برگزاری جشنواره انگور هزاوه؛ بنای منسوب به خاندان امیر کبیر که توسط اداره کل میراث فرهنگی مرمت شده و آماده برای تبدیل به موزه امیر کبیر و مرکز مطالعات تاریخ معاصر استان می باشد آماده بازدید گردشگران و علاقمندان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی مدیر کل در تکمیل این خبر گفت:  

این جشنواره برای نهمین بار در روستای هزاوه شهر اراک برگزار می شود و به سبب اینکه برگزاری این مراسم با ایام ماه صفر مصادف شده نام آن را به آئین شکرگذاری برداشت انگور روستای هزاوه تغییر داده شده است.
▪️این جشنواره برای آشنایی گردشگران و علاقمندان با تنوع و خواص درمانی انگور نهمین جشنواره انگور هزاوه اراک برگزار می‌شود.
▪️علیرضا ایزدی  اظهار داشت: آئین شکرگذاری برداشت انگور روستای هزاوه از چهارشنبه 24 مهرماه با حضور مسئولان شهری و استانی راس ساعت 9 آغاز و فعالیت این مجموعه به مدت یک هفته از ساعت 9  الی 21 ادامه دارد.
 
▪️مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی ادامه داد: این مراسم درقالب گردهمایی بیش از 40 غرفه برای ارائه انگور و محصولات تولیدی از انگور برگزار و به منظور افزایش رونق اقتصادی در این عرصه سایر محصولات محلی نیز در کنار انگور و مشتقات آن در غرفه ها ارائه می شود.

▪️گفتنی است طرح محتوایی موزه امیر کبیر در حال تهیه می باشد که پس  از تهیه و تایید توسط اداره کل موزه های کشور قابلیت اجرایی خواهد یافت


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:2979


   بازدیدهای روز گذشته:5703


   بازدیدهای دو روز گذشته:3600


   تعداد کل اخبار:2544


   آخرین بروزرسانی:1398/11/20 13:24


  پیوندها