تاریخ : 1393/07/12 13:13
 
پ پ

 

استاندار مرکزی:توسعه گردشگری در استان مرکزی سبب تحول اقتصادی می شود.

استاندار مرکزی گفت: توسعه گردشگری سبب اشتغال زایی بصورت مستقیم و غیر مستقیم، تحول اقتصادی و بهبود رفاه اجتماعی می شود.

محمد حسین مقیمی عصر امروز در سفر یک روزه معاون رئیس جمهور به استان مرکزی اظهار کرد: با بازدیدی که امروز از کوچه ها و منازل بازسازی شده شهر نراق داشتیم سبب می شود تا ظرفیت ها، مشکلات و ضرورت های کار در حوزه گردشگری استان بهتر و دقیق تر دیده شود برای آنها برنامه ریزی مناسب انجام گیرد.

وی افزود: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در گذشته استاندار مرکزی بوده و زحمات بسیاری برای این استان کشیده اند و با توجه به اینکه این سفر یک روزه بود ما فقط توانستیم از شهر نراق بازدید کنیم اما در سفرهای آینده از شهرهای بیشتری بازدید می کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در جلسه کارشناسی که داریم به بحث های کلی در ارتباط با گردشگری و صنایع دستی پرداخته می شود.مقیمی با اشاره به نقش فعالان بخش گردشگری گفت: سعی می کنیم نظرات فعالان بخش گردشگری و سازمان های مردم نهاد را نیز دخیل کنیم و به ویژه اینکه باید توجه داشته باشیم این استان مهد دانش و علم است.

وی افزود: کشور ما شاید نتواند در عرصه‌های تولیدی و صنعتی با کشورهای بزرگ دنیا رقابت کند اما در زمینه فرهنگی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و اتفاقاً تنوع فرهنگی کشور بهترین زمینه برای جلب گردشگر است.استاندار مرکزی توسعه گردشگری استان را زمینه ساز اشتغالزایی و رفع بیکاری در استان مرکزی دانست و گفت: توجه و توسعه بخش گردشگری این استان با توجه به طرفیت های موجود سبب رفع بیکاری و اشتغال جوانان می شود.

مقیمی افزود: گردشگری به زندگی مردم تنوع و در زیباسازی استان و همچنین افزایش سطح آرامش جامعه موثر است و توسعه گردشگری موجب اشتغال زایی بصورت مستقیم و غیر مستقیم، تحول اقتصادی و بهبود رفاه اجتماعی می شود.

وی تصریح کرد: بدون شک امروزه صنعت توریسم به عنوان مهمترین صنعت جهان، رشد سریعی در توسعه اقتصادی جهان داشته که در نتیجه افزایش نرخ رشد سالانه در تولید ناخالص ملی در سطح جهان، صادرات، تجارت جهانی و خدمات، سهم گردشگران بین‌المللی در فعالیت اقتصادی جهان نیز به طور مداوم بالا رفته است.

استاندار مرکزی افزود: یکی از اثرات مهم اقتصادی این رشد سریع اشتغال زایی است که در توسعه و گسترش فرصت‌های شغلی برای اقشار مختلف جامعه مؤثر بوده است.

مقیمی بر ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری استان مرکزی تاکید کرد و گفت: بدون شک با شکل گیری فضاهای گردشگری ضمن رفع  نیازمندی های گردشگران می تواند در راستای تامین نیازهای فراغتی و گردشگری شهروندان نیز مثمر ثمر واقع شود.

وی افزود: به صنعت گردشگری باید توجه شود و با با وجود جاذبه های مختلف در استان باید این صنعت را توسعه دهیم چراکه زیر‌ساخت‌های گردشگری از جمله مواردی هستند که در مقوله گردشگری  در استان مرکزی باید مورد توجه قرار گیرند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بخش گردشگری امروز به یکی از منابع و زیر ساختار های مهم توسعه پایدار اقتصادی کشورها تبدیل شده و صنعت توریسم چند وجهی بوده و دارای ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی است.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: