Portal_background_image

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی امسال با حضور ۳۲۰ هنرمند صنایع دستی از نقاط مختلف کشور در مهرماه برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی امسال با حضور ۳۲۰ هنرمند صنایع دستی از نقاط مختلف کشور در مهرماه برگزار می‌شود.

سید محمدحسینی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه که پس از 3سال وقفه دوباره در استان مرکزی برگزار می شود پذیرای 320 هنرمند از سطح کشور و نیز هنرمندان مربوط به استان مرکزی است.

وی افزود: این نمایشگاه گلچینی از بهترین آثار مربوط به هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی بوده که با حضور خود سبب شدهنرمندان را به سوی خود فرا خوانده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تعداد 250 غرفه آثار مربوط به هنرمندان از 100 هنر گوناگون را نمایش می‌دهد.

حسینی با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه گفت: با توجه به مساله اقتصاد مقاومتی این نمایشگاه چرخش مالی بسیار زیادی داشته و می تواند از نکات قوت این نمایشگاه باشد.

وی افزود: این نمایشگاه فرصت خوبی برای تولیدکنندگان صنایع دستی تا با فراهم کردن بستر مناسب به منظور فروش محصولات بتوانند با تبادل هنر و تجربه از سایر هنرمندان سطح کار هنری خود را ارتقاء دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: از میان 320 هنرمند تعداد 110 نفر از آنان مربوط به هنرمندان سطح استان مرکزی است و مابقی این نفرات به سراسر کشور مربوط می‌شوند.

حسینی با اشاره به زمان و تاریخ برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی غرب کشور از تاریخ28 مهرماه به مدت 5 روز از ساعت 16 تا 22 با آغوش باز از هنردوستان و علاقه مندان استقبال می‌کند.

وی افزود: افراد با حضور در این نمایشگاه می ‌توانند با هنرهای مختلف مربوط به سایر استان‌ها دیدن کرده و با تنوع محصولاتی که موجود است آنها را خریداری کنند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:702


   بازدیدهای روز گذشته:2319


   بازدیدهای دو روز گذشته:2508


   تعداد کل اخبار:1987


   آخرین بروزرسانی:1397/01/31 22:43


  پیوندها