تاریخ : 1396/01/31 08:06
 
پ پ

 

دولت روحانی، تولید و اشتغال در روستاها را در دستور کار قرار داده است

فرماندار اراک در نشست با کارشناسان طرح ضربتی تولید و اشتغال روستایی: 100 روستای شهرستان اراک دارای قابلیت های گردشگری و تولید روستایی هستند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، فرماندار اراک در نشست با کارشناسان طرح ضربتی تولید و اشتغال، گفت: بیش از 100 روستا در شهرستان اراک دارای شاخصه های گردشگری، تولید و توسعه هستند که از این میان می توان به روستاهای انجدان، هزاوه، خانه میران و ابراهیم آباد اشاره کرد که عمدتا دارای سه شاخصه مورد نظر سازمان میراث فرهنگی در حوزه های صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی هستند.

حسین بختیاری افزود: روستای هزاوه به عنوان زادگاه امیر کبیر، پدر اصلاحات و توسعه علمی ایران سالانه مورد استقبال گسترده گردشگران قرار می گیرد، اما با پیاده سازی کامل این طرح ضربتی توسط سازمان میراث فرهنگی امیدواریم زمینه رونق اقتصادی و شغلی آن نیز فراهم شود.

وی با اشاره به دیگر پتانسیل های روستای هزاوه گفت: برگزاری سالانه جشنواره انگور، تولید صنایع دستی و سوغات، معماری منحصر به فرد پلکانی و طبیعت بکر این روستا، تمام بسترهای لازم جهت تولید اشتغال و توسعه کارگاه های تولیدی را داراست.

بختیاری افزود: دولت تدبیر و امید از سال 92 اولویت های خود را بر تعامل با جهان، توسعه اقتصادی و تولید اشتغال بنا کرده که همین امر امروز باعث گشوده شدن افق های جدیدی در تعاملات بین المللی، اقتصادی و اجتماعی شده که این طرح تولید و اشتغال نیز در ادامه همین رویکرد است.

معرفی سازمان ارتباط با ماپیوندها English
          ورود به سایت
         نام کاربری:   
         کلمه عبور: