Portal_background_image

معاون رئیس جمهور از بازار تاریخی و دره گردو اراک بازدید کرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در سفر یکروزه خود به استان مرکزی از بازار تاریخی و نیز منطقه گردشگری دره گردو در اراک بازدید کرد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در سفر یکروزه خود به استان مرکزی از بازار تاریخی و نیز منطقه گردشگری دره گردو در اراک بازدید کرد.

مسعود سلطانی فر که از ظهر امروز وارد استان مرکزی شده است پس از بازدید از مناطق گردشگری و تاریخی در نراق و دلیجان به کلانشهر اراک سفر کرده و از مناطق گردشگری این شهر بازدید کرد.

سلطانی فر در حضور خود در اراک و در نخستین برنامه خود از بازار تاریخی اراک که از آثار تاریخی و گردشگری این شهر به شمار می رود بازدید کرد.

سلطانی فر در نخستین بازدید خود در اراک به منطقه گردشگری دره گردو رفته و از این منطقه که به عنوان یکی از ظرفیت های مهم گردشگری در اراک شناخته می شود بازدید کرد.

معاون رئیس جمهور در بازدید دوم خود در اراک، از بازار تاریخی این شهر بازدید کرده و با حضور در سراهای مختلف این بازار در جریان امور مربوطه قرار گرفت.

بازار تاریخی اراک  یکی از بناهای نخستین شهر اراک است و مجموعه بزرگ بازار اراک شامل حمام، مسجد، مدرسه، آب انبارها، گذرها و کاراوانسراها در زمان فتحعلی شاه قاجار و توسط یوسف خان گرجی در سال 1228 هجری قمری در بافت مرکزی اراک بنیان گذاشته شد و امروزه در بازار 500 باب مغازه وجود دارد که همه در راسته بازار فعالیت می‌کنند و مکان‌های دیگر مانند بازارچه‌های اختصاصی و بار اندازها و انبارها و کارگاه‌های تولیدی در 20 سرا و تیمچه فعالیت دارند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در این بازدید ضمن اطلاع از فعالیت های صورت گرفته در حوزه گردشگری به ویژه مرمت، بهسازی و نگهداری از بازار تاریخی اراک در جریان مشکلات و مسائل مربوط به این مکان قرار گرفت.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور پس از این بازدیدها به استانداری مرکزی رفته و از دقایقی دیگر نیز جلسه کارگروه میراث فرهنگی استان مرکزی حضور می یابد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:705


   بازدیدهای روز گذشته:2319


   بازدیدهای دو روز گذشته:2508


   تعداد کل اخبار:1987


   آخرین بروزرسانی:1397/01/31 22:43


  پیوندها