Portal_background_image

گردشگری پتانسیل تحقق شعار سال را دارد

دوازدهمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی با حضور اعضا و دکتر تیموری مدیرکل دفتر مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در محل این ستاد در استانداری مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، دوازدهمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی با حضور اعضا و دکتر تیموری مدیرکل دفتر مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در محل این ستاد در استانداری مرکزی برگزار شد.

 

مدیر کل دفتر مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور روز پنجشنبه 10 فروردین ماه در ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی گفت: با توجه به نامگذاری سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب می توان گردشگری را به عنوان یکی از بازوهای اصلی تحقق این شعار در نظر گرفت.

ولی تیموری افزود: گردشگری به عنوان صنعتی پاک، درآمدزا و مطمئن، توان بلند کردن پرچم اقتصادی پویا و تضمین شده برای سرمایه گذاری سودآفرین را دارد از همین رو میبایست در این خصوص تدبیر و اندیشه کنیم.

 

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به شعار نوروز متفاوت گفت: برگزاری 12 جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در مدت کمتر از یکماه، باعث انسجام مطلوبی بین 60 دستگاه دخیل در این پروسه شد که نتیجه آن افزایش قابل توجه حضور گردشگر از یک سو و خدمات رسانی متفاوت از سوی دیگر را شد. خوشبختانه این افزایش آمار حضور گردشگر با کاهش تلفات جاده ای همراه بوده که این مهم یکی از اولویت های استان بوده است.

سید محمد حسینی افزود: در برخی از شهر های استان همچون محلات، نیم ور، نراق، دلیجان و خمین با استقبال کم نظیر گردشگران نوروزی مواجه شدیم که گاها میزان اشغال اقامتگاه ها و هتل ها را به صد در صد فضای موجود رساند.

 

دوازدهمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی با حضور اعضا و دکتر تیموری مدیرکل دفتر مراکز خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور در محل این ستاد در استانداری مرکزی برگزار شد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی و مسوول کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر نیز گفت: تا 10 فروردین ماه، دوازده جلسه هماهنگی بین کمیته های 8 گانه ستاد برگزار شده که 6 مورد آن قبل از آغاز سال نو بوده است. گفتنی است یکی از این جلسات با حضور دکتر احمدی پور، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و با حضور 60 دستگاه دخیل در ستاد برگزار شد.

سعید فرخی افزود: با توجه به شعار ستاد در نوروز 96 با عنوان "نوروز متفاوت" شاهد یک اقدام شایسته و دیگر گون نسبت به سالهای دیگر بوده ایم که حضور سازمان های مردم نهاد به عنوان بازرس در کمیته ای با عنوان ستاد صیانت از حقوق شهروندی بود که رویکرد دولت در استفاده از این پتانسیل عظیم را می رساند.

وی گفت: بازرسی ها به طور متداول توسط کمیته ستاد صیانت از حقوق شهروندی و همینطور کمیته های 8 گانه انجام شده است.

 

بازرس ویژه سازمان های مردم نهاد نیز در این جلسه گفت: بیش از 200 مورد بازرسی در 9 روز ابتدایی نوروز توسط کمیته صیانت از حقوق شهروندی در سراسر استان صورت گرفته که تماما به صورت گزارش کار به ستاد تحویل داده شده است.

سیاوش آقاخانی افزود: یکی از تفاوت های فاحش نوروز 96، نوع رویکرد ستاد خدمات سفر به رفع نواقص بود بطوریکه تمام کاستی های گزارش شده توسط این کمیته، حداکثر در مدت زمان یک روز رفع و مرتفع شد.

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:717


   بازدیدهای روز گذشته:2319


   بازدیدهای دو روز گذشته:2508


   تعداد کل اخبار:1987


   آخرین بروزرسانی:1397/01/31 22:43


  پیوندها