Portal_background_image
اطلاعیه

🔹معاون گردشگري استان مركزي خبر داد؛ " ارگ تاريخي ميشيجان خمين ميزبان اولين فم تور گردشگري " ←مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي: فم تور آشنايي فعالان آژانس‌هاي مسافرتي قم با جاذبه‌هاي گردشگري استان مركزي با حضور 40 نفر از فعالان آژانس‌هاي مسافرتي به همت اداره كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان مركزي برگزار شد.-" ←مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي خبر داد: « علاقه مندي جامعه هتلداران كشور براي سرمايه گذاري در حوزه گردشگري استان مركزي» ←زند وكيلي معاون عمراني استانداري در جمع رئيس مجمع هتلداران كشور و جمعي از سرمايه گذاران و فعالان گردشگري كشوري گفت: "آماده هر گونه حمايت دولتي از سرمايه گذاران صنعت گردشگري در استان هستيم." ←معاون گردشگري استان مركزي خبر داد؛ "برگزاري كا‌رگاه آموزشي بررسي راهكارهاي توسعه گردشگري روستايي" ← "اولين همايش فرش دستباف استان مركزي در اراك برگزار مي شود."

رييس سازمان ميراث فرهنگي گفت: استان مركزي از ظرفيت گردشگران استان قم براي توسعه گردشگري سلامت استفاده كند

رییس سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به شمار بابای گردشگران عربی در استان قم، استان مرکزی میتواند از ظرفیت گردشگران قم برای توسعه گردشگری سلامت استفاده کند.
▪️علی اصغر مونسان در جریان بهره برداری از مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی بیمارستان سینا اراک با اشاره به تجهیزات پیشرفته این مرکز که فرصت خوبی برای حوزه گردشگری محسوب می شود، افزود: سال گذشته هفت هزار و ۸۰۰ گردشگر وارد کشور شده است که نسبت به سال ۹۶، ۵۲ درصد رشد حاصل شده است و در سه ماهه نخست سال جاری نیز ۴۰ درصد رشد گردشگر ورودی به کشور ثبت شده است که بخشی از این گردشگران، گردشگران سلامت بوده اند.
وی هزینه کرد هر گردشگر سلامت را ۲۴۰۰ دلار دانست و افزود: با توجه به تبحر پزشکان در کشور و استان مرکزی فرصت خوبی است که از ظرفیت گردشگران سلامت استفاده کرد و در حد توان تلاش میشود یک پرواز به اراک اختصاص یابد و از ظرفیت آژانس های گردشگری استفاده خواهد شد.
▪️مونسان‌ با بیان اینکه برنامه ای ویژه برای رونق گردشگری استان مرکزی مدنظر است، اضافه کرد: استان مرکزی بازار بسیار خوبی همچون قم را در کنار خود دارد که حجم بالایی از گردشگران عربی را جلب میکند و میتوان با تبلیغات مناسب این ظرفیت را جذب استان مرکزی کرد.
▪️وی تصریح کرد: امروز بیمارستان های تهران و شهرهای بزرگ مملو از گردشگران سلامت هستند و وجود قم در مجاورت استان مرکزی و راه اندازی یک پرواز در اراک مزیت خوبی برای استان محسوب میشود.
▪️رییس سازمان میراث فرهنگی کشور اظهار کرد: امروز در شهرهای بزرگ برخی گردشگران با معضل دلالان مواجه هستند که اگر خدمات در اراک و استان مرکزی با قیمت مناسب ارائه شود و گردشگران در دام دلالان نیفتند میتوان رونق گردشگری سلامت را رقم زد و با توجه به امکانات موجود باید فعالتر عمل شود.
▪️مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی هیوا در بیمارستان سینا اراک که کار خود را به صورت آزمایشی از فرودین ماه آغاز کرده است، همچنین مرکز درمان بیماری های مغزی این بیمارستان فوق تخصصی با حضور مونسان رسما افتتاح شد.
▪️مرکز رادیوتراپی با ۴۰ میلیارد تومان و مرکز درمان بیماری های مغزی با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.
▪️این دو مرکز با آورده سهامداران و ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ایجاد و به پیشرفته ترین تجهیزات درمانی و کادر پزشکی مجهز است که باتوجه به بی نظیر بودن این خدمات در کشور میتواند خدمات ویژه ای را به گردشگران سلامت در حوزه توریست درمانی ارائه کند.

 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1158


   بازدیدهای روز گذشته:3903


   بازدیدهای دو روز گذشته:4227


   تعداد کل اخبار:2438


   آخرین بروزرسانی:1398/08/22 12:26


  پیوندها