Portal_background_image

سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان مركزي: افتتاح فروشگاه و نمايشگاه دائمي نارنج و ترنج

نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی نارنج و ترنج در بازار اراک افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی  این فروشگاه و نمایشگاه  عصر روز گذشته 21 خرداد 99 با حضور سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و معاون صنایع دستی و همزمان با روز جهانی صنایع دستی افتتاح شد
معاون صنایع دستی استان مرکزی گفت:  این مجموعه با سرمایه ای بالغ بر 2 میلیارد ریال به همت یکی از هنرمندان صنایع دستی در سرای کاشانی  واقع در بازار تاریخی اراک راه اندازی شده است.
او با ابراز امیدواری از اینکه این مرکز در رونق تولید صنایع دستی و حمایت هر چه بیشتر از هنرمندان صنایع دستی استان موثر باشد، افزود:  نمایشگاه و فروشگاه  دائمی صنایع دستی نارنج و ترج  محلی جهت ارائه و فروش رشته های مختلف صنایع دستی همچون تذهیب، نگارکری، قلم زنی  و سازهای کوبه ای، سفال، سوزن دوزی، معرق و منبت چوب، ملیله، زیور آلات و.... می باشد.
معاون صنایع دستی استان با اشاره به اینکه افتتاح این بازارچه می تواند مصداق بارزی برای سال جهش تولید در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد، افزود: انشاءالله این قدم الگویی باشد تا بتوانیم در سایر شهرستانهای استان فروشگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی راه اندازی و دغدغه هنرمندان و صنعتگران را از جهت مکانی برای فروش صنایع دستی رفع کنیم.
قاسم کاظمی افزود:  در این نمایشگاه  آموزش رشته های مختلف صنایع دستی نیز  انجام می شود .

او افزود: بنای این نمایشگاه و فروشگاه با کمک اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی مرمت و بازسازی شده و با کاربری فروشگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی راه اندازی شده است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1233


   بازدیدهای روز گذشته:7092


   بازدیدهای دو روز گذشته:6960


   تعداد کل اخبار:2682


   آخرین بروزرسانی:1399/04/15 09:06


  پیوندها