Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي خبر داد؛ بازديد طالبيان معاون ميراث فرهنگي كشور و احمدي مدير كل دفتر حفظ و احياء سازمان از مجموعه تاريخي بازار اراك

«بارندگی های اخیر در سطح استان به بناهای تاریخی استان به ویژه مجموعه های بزرگ از جمله مجموعه تاریخی بازار اراک آسیب های اجتناب ناپذیری را وارد نموده که شناسایی آسیب ها، جذب اعتبار و مرمت آن را ضروری نموده است.»

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی؛ امروز 17 فروردین 98 مدیر کل گفت: 

دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور از مجموعه تاریخی بازار اراک و خانه تاریخی حاج باشی بازدید نمودند.

ایزدی اظهار داشت : در این بازدید که به اتفاق مدیر کل دفتر حفظ و احیاء بناها و محوطه های تاریخی سازمان  صورت پذیرفت از وضعیت آسیب های ناشی از بارندگی های اخیر در مجموعه بازار بازدید نموده و دستورات لازم در خصوص لزوم بهره گیری از اعتبارات ستاد بحران استان به منظور جبران صدمات وارده به را صادر نمودند.

او  در ادامه  از بنای تاریخی خانه حاج باشی بازدید و دستور پیگیری تملک بنا از طریق اخذ زمین معوض جهت مالکین و نیز پیگیری حقوقی تخریب ها و آسیب های وارده به بنا را صادر نمودند.

ایزدی در ادامه افزود: بارندگی های اخیر در سطح استان به بناهای تاریخی استان به ویژه مجموعه های بزرگ از جمله مجموعه تاریخی بازار اراک آسیب های اجتناب ناپذیری را وارد نموده که شناسایی آسیب ها، جذب اعتبار و مرمت آن را ضروری نموده است. در این راستا فهرستی از بناهای تاریخی آسیب دیده تهیه شده و مرمت آنها در دستور کار قرار گرفته است.

در مجموعه بازار اراک در حال حاضر بیش از 11 نقطه مورد رسیدگی و رفع خطر قرار گرفته و با دستورات لازم  از سوی معاون میراث فرهنگی در خصوص لزوم بهره گیری از اعتبارات ستاد بحران استان به منظور جبران صدمات وارده ؛  طرح مرمت و احیاء مجموعه بازار توسط مشاور این اداره کل در دست تهیه قرار دارد تیم کارشناسی و فنی مشاور در محل مجموعه بازار حضور دارد و نسبت به بررسی آسیب ها به منظور ارایه طرح مرمت هر اجرایی اقدام نموده است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:4809


   بازدیدهای روز گذشته:3738


   بازدیدهای دو روز گذشته:3498


   تعداد کل اخبار:2466


   آخرین بروزرسانی:1398/09/14 13:14


  پیوندها