Portal_background_image
اطلاعیه

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي: علي طريقتي كارشناس گردشگري و رئيس كلوپ سافاري كانون جهانگردي واتومبيلراني استان مركزي به عنوان مسئول وناظربرتورها سفرهاي گروهي باخودروهاي دوديفرانسيل وافرادفعال دراين عرصه تعيين گرديد. ←در حاشيه نهمين آيين شكرگزاري انگور در هزاوه، كليد خانه منتسب به خاندان اميركبير به دهيار هزاوه تقديم شد ←مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي : « همزمان با برگزاري نهمين جشنواره انگور هزاوه ؛ خانه امير كبير آماده بازديد گردشگران و علاقمندان است» ←🔹معاون گردشگري استان مركزي: «آزمون پايان دوره زبان انگليسي در دوره هاي تخصصي راهنمايان تور و مديريت فني دفاتر خدمات مسافرتي برگزار شد. » ←🔹معاون صنايع دستي استان مركزي خبر داد؛ برگزاري 40 ساعت كارگاه آموزشي براي شاغلين صنايع دستي" ←سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي شهرستان فراهان خبر داد: " اتمام عمليات بازسازي و مرمت امام زاده گان روستاي وروان شهرستان فراهان."

سيدعلي آقازاده در اولين كنگره ملي مفاخر آشتيان اظهار كرد: بايد عظمت، توانمندي و توانگري فرهنگ تاريخي ما به وسيله ي بزرگداشت مفاخر به جهانيان شناسانده شود

در ايران به برکت مذهب تشيع و فرهنگ غني تاريخي مفاخر زيادي پرورش يافته‌اند. به همين دليل بايد عظمت، توانمندي و توانگري فرهنگ تاريخي ما به جهانيان شناسانده شود که بزرگداشت مفاخر اقدامی مهم در این راستاست .
▪️وی افزود: استان مرکزی دو درصد از خاک و اندکی کمتر از این رقم، جمعیت کشور را در خود جای داده است، اما همین درصد جمعیت، تاثیر زیادی بر جامعه ایرانی و تاریخ، علمی، انقلابی، دینی، فرهنگی و هنری جامعه داشتند .
آقازاده اظهار کرد: مفاخر از سرمایه های معنوی و هویت بخشی هستند که باید مسیر معرفی و پاسداشت آنان سریعتر پیموده شود. مفاخر هر کشور مانند شاهراه های حیاتی هستند که شناخت و معرفی هر کشور با این شاخصه ها امکان پذیر است .
▪️آقازاده با بیان اینکه بزرگداشت مفاخر اصلی است که باید احیا شود، افزود: مفاخر به مثابه چراغی در مسیر علمی و دینی، جامعه هستند و با شناخت گذشته و گذشتگان علمی می توان راه آینده را ترسیم کرد و افق های روشن پیروزی را تداعی کرد .
▪️وی افزود: مفاخر فرصت هایی برای رشد و پیشرفت جامعه کنونی هستند و مطبوعات و رسانه های استان باید بخشی از برنامه ها و صفحات پر مخاطب خود را به معرفی مشاهیر استان اختصاص دهند.  آشتیان از نقاط مفاخرپرور كشور است كه شخصیت های بزرگی از آن برخاسته اند و معرفی جایگاه و خدمات این مشاهیر و نخبگان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
▪️آقازاده گفت: قدمت آشتیان به پیش از اسلام می رسد و این شهرستان گنجینه ای از تاریخ را در خود نهفته نگاه داشته است كه شاید بخش قابل توجهی از آن هنوز معرفی و شناخته نشده است .
▪️ هویت تاریخی و دینی این سرزمین نقطه عطفی در پرورش رجال و شخصیت های بزرگ و تاثیر گذار در تاریخ ایران بوده است به طوری كه با كنكاشی در گنجینه رجال و مردان بزرگ كشور در هر دوره ای می توان نامی از بزرگان آشتیانی را یافت كه نقش ارزشمند و محوری در عرصه های سیاسی، علمی، فرهنگی و اجتماعی كشور داشته اند .  
▪️آقازاده گفت: آشتیان سهم خود را در پرورش ادبا، سیاستمداران و مفاخر و مشاهیر برجسته به خوبی ادا کرده است. برگزاری این آیین ها می تواند سرلوحه و چراغی باشد برای افرادی که دوران بازدهی خود را در آینده خواهند دید.
▪️وی اظهار کرد: این مراسم تلنگری برای جوانان است تا برای الگو گیری برای حضوری موفق در عرصه های اجتماعی فرهنگی دینی و سیاسی نگاهی به گذشته بیندازند و راه گذشتگان و مشاهیر را به خوبی طی کنند.
▪️ در این آیین جمعی از ادبا و مفاخر علمی و ادبی آشتیان به معرفی بیشتر این خطه عالم پرور استان مرکزی پرداختند و در پایان با اهدای لوح یادبود این کنگره از آنان تجلیل شد.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1755


   بازدیدهای روز گذشته:2964


   بازدیدهای دو روز گذشته:1776


   تعداد کل اخبار:2418


   آخرین بروزرسانی:1398/07/25 08:53


  پیوندها