Portal_background_image

معاون گردشگري استان خبر داد؛ برگزاري 4 دوره آموزشي توانمند سازي فعالان گردشگري و بلد محلي ويژه دهياران و افراد بومي"

«برگزاری 4 دوره آموزشی توانمند سازی فعالان گردشگری و بلد محلی ویژه دهیاران و افراد بومی شروع شد»

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی معاون گردشگری ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره ها شامل آشنایی با جغرافیای اکوتوریسم، آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث فرهنگی،  آشنایی با جاذبه های تاریخی و میراث فرهنگی استان، آشنایی با فنون راهنمای تور، آشنایی با تاریخ و فرهنگ و اقوام استان، آشنایی با اصطلاحات انگلیسی در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری، بهداشت سفر و کمکهای اولیه، آشنایی با بازیها و مراسم محلی استان، آشنایی با زبان و گویش های مختلف استان ، آموزش عملی(اجرای تور) است که در 70 ساعت و با همکاری موسسات آموزشی منتخب استان  برگزار می گردد.

▪️حسینی افزود: در این دوره فراگیران با روشهای مختلف تورگردانی خصوصیات و تخصصهایی که یک راهنمای عالی باید داشته باشد و روشهای برخورد با مسائل و مشکلات راهنمای گردشگری؛  آشنا می شوند تا به عنوان راهنمای همراه مشغول به کار شوند.

▪️وی در ادامه گفت: علاقمندان می توانند برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر به موسسه همای جاده ابریشم واقع در خیابان شهید رجایی جنب بازار فرش و  در شهرستانها به اداره میراث فرهنگی شهرستانها مراجعه و ثبت نام نمایند .

▪️حسینی افزود:  دوره های آموزشی با هدف آموزش و بروز رسانی فعالان بخش گردشگری برگزار می شود و در  پایان به فراگیران دوره های مختلف گواهینامه آموزشی معتبر با تایید سازمان میراث فرهنگی به هر فرد اعطا خواهد شد.

▪️گفتنی است اکوتوریسم یا بوم گردشگری یا طبیعت‌گردی، گونه‌ای از گردشگری است که در آن گردشگران برای دیدار از مناطق طبیعی نامسکون و دست‌ نخورده جهان سفر می‌کنند و به تماشای طبیعت زنده می‌پردازند. 

▪️انجمن بین المللی اکوتوریسم (TIES) در تعریف اکوتوریسم نوشته است: 'بوم گردشگری سفری مسوولانه به مناطق طبیعی است که در آن محیط زیست حفظ و بر رفاه مردم محلی تأکید شود.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:5205


   بازدیدهای روز گذشته:7386


   بازدیدهای دو روز گذشته:3912


   تعداد کل اخبار:2641


   آخرین بروزرسانی:1399/03/01 08:42


  پیوندها