Portal_background_image

به مناسبت روز گردشگري؛ محوطه غار نخجير دليجان پاكسازي شد

روز گذشته 5 مهرماه مصادف با روز گردشگری، محوطه غار نخجیر دلیجان با حضور فرماندار این شهر، کارکنان میراث فرهنگی و محیط زیست استان و گروه های مردمی پاکسازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، روز گذشته 5 مهرماه مصادف با روز گردشگری، محوطه غار نخجیر دلیجان با حضور فرماندار این شهر، کارکنان میراث فرهنگی و محیط زیست استان و گروه های مردمی پاکسازی شد.

رئیس اداره شهرستان دلیجان در این خصوص گفت: به مناسبت روز گردشگری و همزمانی آن با روز غار پاک، بزرگترین غار استان مرکزی با حضور داوطلبانه شهروندان و مسوولین پاکسازی شد.

علی مشهدی افزود: در طی سال گردشگران بسیاری از غار بازدید می کنند که متاسفانه برخی از آنها ضمن تاکید مسوولان، نظافت غار را رعایت نمی کنند که این مسئله قطع به یقین بر آلودگی بصری و از آن مهمتر بر سلامت این غار زنده تاثیر سو می گذارد.

او اظهار داشت: گرچه به صورت مرتب و مدون این غار پاکسازی می شود اما این حرکت نمادین در حقیقت یک اطلاع رسانی عمومی برای بازدید کنندگانی است که خود موظف به حفظ نظافت و سلامت غار هستند زیرا این موهبت الهی، ثروتی مشترک برای تمام هموطنان است.

این غار در سال 1368 کشف شد و عمر آن 70 میلیون سال تخمین زده می شود.کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:372


   بازدیدهای روز گذشته:6189


   بازدیدهای دو روز گذشته:4803


   تعداد کل اخبار:2131


   آخرین بروزرسانی:1397/07/03 13:24


  پیوندها