Portal_background_image

رئيس اداره ميراث فرهنگي شهرستان خمين؛ جلسه ستاد اجرايي خدمات سفر شهرستان خمين با محوريت نوروز 98 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ، رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمین عنوان کرذ: «جلسه هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر با محوریت نوروز 98 و به میزبانی شهرداری خمین برگزار شد.»
برگزاری کارناوال شادی و برای اولین بار برپایی نوروزگاه در جوار بیت حضرت امام خمینی(ره)  با حضور شهردار، معاونت خدمات شهری ،پرسنل شهرداری ، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خمین ، نماینده اداره ورزش و جوانان ، نماینده فرماندهی نیروی انتظامی ، نماینده بیت حضرت امام(ره) ، معاونت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مرکز بهداشت،  مجری برگزاری نوروزگاه و تیم اجرایی و مسئول ورزشهای بومی و محلی برگزار شد.
در این جلسه مصوب شد:
 پیش‌بینی و آماده سازی سه مدرسه شامل 50 کلاس درس در خمین برای اسکان مسافران نوروزی در کنار 6 مدرسه جهت اسکان مسافران، علاوه بر آن با همکاری شهرداری کمپ‌هایی در سطح شهر برای اسکان خانواده‌ها مهیا شود.  سه مدرسه نیز برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی پیش بینی شده است. 
آموزش و پرورش کیفیت بخشی به اسکان مسافران و حفظ حرمت فرهنگیان، معلمان و مسافران را در دستور کار خود قرار دهد.
آماده سازی تمام کلاس ها با ویژگی اتاق ویژه، طبخ غذا، بروشوهای معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی شهرستان و بروشورهای بهداشتی در راستای کیفی سازی اسکان نوروز انجام شود. 
 رزرو مکان های پیش بینی شده برای اسکان نوروزی از 15 تا 25 اسفند انجام می شود. نرخ اسکان در مدارس بر اساس طبقه‌بندی الف، ب، ج و با توجه به امکانات متفاوت است و قیمتها به مسافران اعلام گردد.
استقرار دو نوروزگاه در ورودی شهر و جوار بیت امام خمینی(ره)، ایجاد غرفه صنایع دستی و عرضه سوغات شهرستان
برای ماندگاری مسافرین نوروزی در شهرستان خمین و همچنین عدم تمکن مالی برخی از خانواده‌ها برای اسکان در هتل‌ها تصمیم گرفته شد در بحث اسکان و اقامت مسافرین نوروزی علاوه بر فرهنگیان، عموم مردم نیز پذیرش شوند.               


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1137


   بازدیدهای روز گذشته:3066


   بازدیدهای دو روز گذشته:4956


   تعداد کل اخبار:2353


   آخرین بروزرسانی:1398/04/25 13:47


  پیوندها