Portal_background_image

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي در اولين همايش حقوق مالكيت هاي فكري گفت: دغدغه ما اين است كه بتوانيم از اين مالكيت هاي فكري و معنوي هويت سازي كنيم

محصولات ما نیازمند ساختن یک شناسنامه است ما بایستی برای محصولات خودمان برند سازی کنیم

به گزادش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی امروز ۲ بهمن ۹۸  همایش حقوق مالکیتهای فکری با حضور دکتر محمود حکمت نیا معاون وزیر دادگستری ، دکتر عرفان منش مدیر مرکز آموزش وزارت دادگستری، حسن لجم اورک دادیار داد سرا، دکتر منیر خلقی مدیر امور بین الملل و حقوقی برگزار شد.

▪️علیرضا ایزدی در ادامه گفت: ما بایستی برای محصولاتمان بدند یازی کنیم تا دیگران ان را به نام خودشان مصادره نکنند.

▪️‌او گفت: رقابت عجیبی برای  مصادره داشته‌های معنوی و حقیقی جوامع راه افتاده است بنابراین باید هوشیار بود تا بلایی که سر هنر فرش آمد برای سایر صنایع دستی تکرار نشود.
▪️«علیرضا ایزدی» استان مرکزی  را در رمینه فرش سرآمد دانست و افزود: همه توجه‌ها در این استان معطوف به صنعت است و مبانی فکری و هنری  سایر بخش‌ها به فراموشی سپرده شده است.
▪️وی اظهار داشت: شاهد به یغما رفتن دارایی فرهنگی در حوزه مفاخر و صنایع دستی هستیم و برای برون رفت از این تهاجم باید این داشته‌ها به ثبت برسند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: برای ایجاد تمدن نوین اسلامی در دنیا باید از مالکیت فکری خود حفاظت کرد تا برندسازی شوند.
▪️ایزدی با بیان اینکه صنایع دستی نیازمند تجاری‌سازی هستند تا صاحب شناسنامه شوند و بتوان از آنها حمایت کرد، اظهار داشت: برای باقی ماندن در بازار رقابت باید کالاها برمبنای سلیقه بازار مصرف تولید شوند.
▪️این نشست با هدف یافتن راهی برای برندسازی و شناسنامه‌دارکردن، داشته‌های فرهنگی استان مرکزی برگزار شد.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:6777


   بازدیدهای روز گذشته:9135


   بازدیدهای دو روز گذشته:7251


   تعداد کل اخبار:2682


   آخرین بروزرسانی:1399/04/15 09:06


  پیوندها