Portal_background_image

مديركل ميراث فرهنگي در نشست با اصحاب رسانه عنوان كرد: رسانه ها با نقد سازنده و مطالبه گري ياري رسان اين سازمان باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی امروز ۳۱ فروردین ۹۸ مدیر کل در نشست با مطبوعات با بیان اینکه باید در حوزه اطلاع‌رسانی یک اتاق فکر تشکیل شود، افزود: باید برای رویدادهای مختلف برنامه‌ریزی مناسبی شکل گیرد تا تصویر خوبی از استان نمایش داده شود. این تصویر در جلب و جذب گردشگری تاثیرگذار است و در کنار آن باید مطالبات را منطبق با سهم، ابزار،  توان و تهدیدات به شکل منطقی تعریف کرد.

▪️مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی فرهنگ‌سازی در این راستا را وظیفه مجموعه رسانه و اطلاع‌رسانی استان دانست و گفت: این مطالبات باید به سمت مطالبه عمومی سوق یابد تا توسعه پایدار رقم بخورد، زمان برای فرصت‌سوزی وجود ندارد، استان ظرفیت دارد، دارای مدیریت ارشد قابلی است و باید از این فرصت استفاده شود تا توسعه همه جانبه صورت گیرد.

 

▪️مدیرکل میراث فرهنگی از کم‌کاری و کم‌توجهی به ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری استان مرکزی انتقاد کرد و گفت: توجه لازم به معرفی مفاخر نشده است.

▪️ایزدی افزود: استان مرکزی علی‌رغم ظرفیت‌های گسترده‌ای که دارد ناشناخته مانده و در حوزه معرفی مغفول واقع شده که امید است با همکاری و مشارکت اهالی رسانه بتوانیم نسبت به معرفی درخور شان این استان اقدام کنیم.

▪️وی خاطر نشان کرد: این مهم مستلزم فعالیت‌های بیشتر در حوزه تبلیغات و برندسازی است چیزی که به واسطه آن امروز استان همدان به پایتخت گردشگری آسیا شهرت یافته و هر یک از اماکن و بناهای آن برای ما شناخته شده است و تصویری را در ذهن مخاطب مجسم می‌کند.

▪️مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: این درحالی است که نبود توجه به مقوله معرفی ظرفیت‌ها در روستاهایی مانند وفس و دیگر نقاط گردشگری استان و عدم فرهنگ‌سازی لطمات بسیاری را به نقاط گردشگری استان وارد کرده است.

▪️ایزدی بیان کرد: ضعف مدیریت از مهم‌ترین مشکلات بوده به طوری که هنوز نتوانسته‌ایم غار نخجیر را به عنوان یک پایلوت مناسب معرفی کنیم.

▪️وی ادامه داد: متاسفانه در نوروز درصد اشغال هتل‌های استان از 40 درصد عبور نکرد و این یعنی ما به عنوان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شما اهالی رسانه و صدا و سیما به عنوان سه ضلع یک مثلث در این حوزه نتوانسته‌ایم محور پایداری برای جذب گردشگر ایجاد کنیم.

▪️او افزود: استان مرکزی در حوزه صنایع دستی با برخورداری از 8 هزار هنرمند می‌تواند در این حوزه درخشش بسیاری داشته باشد که بخشی از اقتصاد استان را به دست بگیرد.

▪️معرفی ظرفیت‌های گردشگری مهمترین اولویت میراث فرهنگی استان مرکزی است

 

▪️ایزدی اضافه کرد: در حوزه گردشگری هم توجه به ظرفیت‌های موجود چون غار نخجیر، تالاب میقان، روستاهای هدف گردشگری، جاذبه‌های شهرستان محلات و سایر موارد می‌تواند سبب رونق این صنعت و سودآوری آن برای استان شود.

▪️وی افزود: در حوزه مفاخر تنها گفتن این که یک چهارم مفاخر کشور متعلق به این استان است کفایت نمی‌کند باید دید برای معرفی آنها چه کرده‌ایم چرا باید امروز "پروین اعتصامی" را به نام آشتیان که متعلق به این خطه است نشناسند.

▪️مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: باید دید خروجی این که یک چهارم مفاخر را متعلق به استان خود می‌دانیم چیست و چقدر توانسته‌ایم از این ظرفیت استان به نفع حوزه‌ فرهنگی بهره ببریم.

▪️ایزدی بیان کرد: درمجموع از شما اهالی رسانه تقاضا دارم که درراستای رسیدن به هدف  استان که توسعه پایدار است کمک کنید و بدانید که راهی جز بهره‌گیری از صنعت گردشگری با استفاده از سرریز گردشگری قم، تهران، همدان و سایر همسایگان این استان نیست که در این عرصه نقش رسانه در  بحث معرفی می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:5475


   بازدیدهای روز گذشته:7386


   بازدیدهای دو روز گذشته:3912


   تعداد کل اخبار:2641


   آخرین بروزرسانی:1399/03/01 08:42


  پیوندها