Portal_background_image

آئين نكوداشت روز جهاني موزه : رونمايي از تمبر روز جهاني موزه برگزار شد.

در این مراسم که به بهانه فرارسیدن روز جهانی موزه، برنامه‌ای با هدف تجلیل از فعالان موزه و موزه داری عصر دوشنبه در موزه مفاخر اراک با حضور جمعی از مردم و مسئولان برگزار شد، سفره خانه سنتی این موزه افتتاح و همچنین از تمبر روز جهانی موزه و هفته فرهنگی توسط مسئولان رونمایی شد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی  عصر روز دوشنبه 30 اردیبهشت 98 در این نشست گفت: 
▪️همه ساله 18 می مصادف با 28  اردیبهشت روز جهانی موزه نام گذاری شده است. این روز تلنگری است برای یاد آوری داشته های بسیاری که از سرزمین مقدسمان از دیر باز داشته ایم . هویت سرزمین ایران زمین امانتی است که به دست ما برای رساندن به نسل آینده چرا که نسل آینده نبایستی دچار بیماری بی هویتی شود. 
▪️وی در ادامه گفت: استان مرکزی وظیفه ای به مراتب سنگین تر دارد چرا که این استان در قلب ایران است و در این سرزمین مقدس  بیش از 2000 مفاخری دارد  که به واسطه مفاخر و مشاهیر  حرفهای بسیاری برای گفتن دارد. 
▪️معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت: مفاخر بزرگترین داشته های این استان هستند که در این منطقه متولد شدند و خدمات بسیاری به کشور و جهان ارایه کرده اند.
▪️« مهدی زندیه وکیلی » با یادآوری نگهداری آثار مفاخر استان مرکزی در موزه مفاخر افزود: موزه مفاخر استان مرکزی می تواند به الگویی در سطح استان برای احیا، حفظ و نگهداری بناهای تاریخی تبدیل شود.
▪️معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: بسیاری از داشته ها و میراث ما از جنس فرهنگی و معنوی هستند که باید از این داشته ها با ابزار های جدید نگهداری کرد.
▪️«علیرضا ایزدی» در اجرای مراسم رونمایی از تمبر با یادبود میراث فرهنگی یاد آور شد: تمبر روز جهانی موزه و هفته فرهنگی استان مرکزی پس از تمبر سمنو، تالاب میقان و بیل گردانی محلات چهارمین تمبری است که در این استان رونمایی شده است. 
رونمایی از تمبر روز جهانی موزه و هفته فرهنگی استان با هدف معرفی ظرفیت های فرهنگی و گردشگری استان انجام شده است.

▪️وی ادامه داد: رونمایی از 10 تمبر ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی استان مرکزی از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در سال جاری است.
تمبر یاد شده توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ممهور به مهر شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گردید و حاضرین به رسم یادبود برحاشیه آن مطلب نگاشتند 

▪️در پایان این نشست از خادمین میراث فرهنگی و  موزه داران برتر و افرادی که به رشد و رونق موزه و موزه داری کمک کرده اند با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، زهرا فرجی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری،محمد علی چراغی مدیر کل پست ، ایزدی مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، قبادی مدیر کل ثبت احوال، حقدادی مدیر کل ورزش و جوانان،  فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش و برخی از اعضا شورای اداری استان ، از هنرمندان و علاقه مندان به تاریخ و تمدن کشورمان تجلیل شد .
▪️اجرای موسیقی سنتی، چگور نوازی و همچنین تواشیح از دیگر برنامه‌های آئین نکوداشت در روز جهانی موزه بود.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1041


   بازدیدهای روز گذشته:5835


   بازدیدهای دو روز گذشته:3087


   تعداد کل اخبار:2395


   آخرین بروزرسانی:1398/06/25 13:40


  پیوندها