Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي در آيين تجليل از هنرمندان صنايع دستي عنوان كرد: صنايع دستي بيانگر اصالت يك قوم و ملت است و در اين استان صنايع دستي قدمتي بالا دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیر کل امروز دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸ در آیین تجلیل از هنرمندان شاخص استان گفت: صنایع دستی بیانگر اصالت یک قوم و ملت است و در این استان صنایع دستی قدمتی بالا دارد.
▪️ وی افزود: یکی از کارکردهای صنایع دستی، جاودانه سازی میراث هنرمندان با استعداد است.
▪️ایزدی اظهار داشت: باید تلاش شود تا جنبه اقتصادی هنر توسط دست اندرکاران عملیاتی و نتیجه اقتصادی آن برای فعالان این مجموعه آشکار شود.
▪️«علیرضا ایزدی» افزود: کشور بیش از هر زمان دیگری نیازمند تفکر اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار است که مهمترین راهبرد تحقق آن، توجه به اقتصاد گردشگری و صنایع دستی است.
▪️وی در ادامه بیان کرد: ساماندهی گردشگری به عنوان اولویت توسعه پایدار باید بیشتر فراگیر شود و این موضوع نیازمند حمایت است.

▪️این مراسم با حضور معاون امور عمرانی و معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی ازمدیران و مسئولان برگزار شد.

▪️معاون سیاسی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این مراسم بر لزوم تلاش در راستای ماندگاری هنر هنرمندان تأکید کرد.

▪️ بهروز اکرمی در مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی استان مرکزی اظهار کرد: برگزاری نکوداشت‌ها باید نتایج علمی و عملی برای استان و سرزمین به همراه داشته باشد.
▪️وی تصریح کرد: صنایع دستی یک هنر ذاتی است و این هنر است که ارزش خود را به جامعه بشری نشان می‌دهد.
▪️معاون سیاسی استاندار مرکزی با بیان اینکه باید در راستای ماندگاری هنر و هنرمند کوشید، ادامه داد: باید تلاش کنیم هنرهای دستی مشمول مروز زمان نشود و گذشت زمان رنگ کهنگی بر آن نپاشد.
▪️اکرمی گفت: امروز بسیاری از هنرهای دستی گذشتگان منسوخ شده‌اند که این یک ظلم به هنرمند است و باید کوشید هنر هنرمندان از طریق انتقال به نسل‌های آینده جاوید باقی بماند.
▪️وی بیان کرد: باید هنر دست هنرمند را ابدی و ماندگار کرد، جاودانه‌سازی هنرهای دستی امری ضروری است که باید به آن پرداخته شود.
▪️معاون سیاسی استانداری مرکزی همچنین بر لزوم توجه به اقتصاد هنرهای دستی تأکید کرد و بیان داشت: نسخه شفابخش اقتصاد توجه به اقتصاد هنر دست هنرمند است.
▪️در این آئین، سفرخانه سعادت در منطقه نظم آباد اراک به بهره برداری رسید و از جمعی از هنرمندان صنایع دستی استان تجلیل و از تمبر یادبودی نیز رونمایی شد.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:4830


   بازدیدهای روز گذشته:3738


   بازدیدهای دو روز گذشته:3498


   تعداد کل اخبار:2466


   آخرین بروزرسانی:1398/09/14 13:14


  پیوندها