Portal_background_image

مديركل ميراث فرهنگي استان مركزي: فرهنگ‌سازي زيربناي توسعه است و سمن‌ها در اين راستا مي‌تواند نقش موثري داشته باشند

ظرفیت‌های گردشگری دلیجان به اندازه‌ای است که می‌توان شهرستان را به عنوان مقصد و هدف گردشگری معرفی کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی:
«فرهنگ‌سازی زیربنای توسعه است و سمن‌ها در این راستا می‌تواند نقش موثری داشته باشند»


🔸 ظرفیت‌های گردشگری دلیجان به اندازه‌ای است که می‌توان شهرستان را به عنوان مقصد و هدف گردشگری معرفی کرد.

▪️علیرضا ایزدی در جلسه ستاد خدمات سفرهای تابستانی دلیجان و بررسی طرح جامع گردشگری شهرستان افزود: امروز سلیقه و علاقه جامعه به سمتی حرکت می‌کند که می‌توان دلیجان را به عنوان هدف گردشگری با توجه به ظرفیت‌های موجود معرفی کرد و این امر نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش است و سمن‌ها در این راستا می‌تواند نقش موثری داشته باشند.

▪️وی با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی زیربنای توسعه است، اما مشکل اینجاست که هنوز با الفبای گردشگری آشنا نیستیم، گفت: امروز همه صحبت از توسعه گردشگری می‌کنند، اما باید از صحبت فراتر رفت. نشست آموزشی با دهیاران کمیجان در حوزه گردشگری بازدهی مناسبی به همراه داشت و می‌توان مباحث اموزشی حوزه گردشگری را در شهرستان دلیجان و با محوریت دهیاران توسعه بخشید.

▪️ایزدی با اشاره به تدوین طرح جامع گردشگری شهرستان دلیجان که توسط جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حال تهیه است، افزود: طرح جامع گردشگری شهرستان و محوری تحت عنوان شازند - خمین - محلات - دلیجان تعریف شده که بازنگری طرح و زون‌بندی آن در دستور کار است.

▪️وی با ابراز امیدواری نسبت به تسهیلگری و بسترسازی مناسب جهاد دانشگاهی در تدوین طرح جامع، افزود: مسلما طرح جامع مناسب و اصولی می‌تواند تحول اقتصادی، رونق تولید و ایجاد اشتغال در محور گردشگری استان مرکزی را رقم بزند.

▪️مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی مجموعه‌ای است که فهم درستی از اعداد و ارقام دارد که می‌توان به واسطه آن به نتیجه رسید، افزود: اینکه صرفا به دنبال پژوهش باشیم، نقشه راهی را به دنبال ندارد، باید براساس مدل و تکنیک، محور و مسیر توسعه گردشگری تعیین شود و کیفیت در تعریف طرح جامع از اهمیت بالایی برخوردار است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:2913


   بازدیدهای روز گذشته:9135


   بازدیدهای دو روز گذشته:7251


   تعداد کل اخبار:2682


   آخرین بروزرسانی:1399/04/15 09:06


  پیوندها