Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي: "فرهنگ متعالي آشتيان به تاريخ ايران هويت بخشيده است"

🔸حرمت آشتیان باید حفظ شود

علیرضا ایزدی در مراسم شب آشتیان اولین کنگره ملی مفاخر آشتیان که امروز ۱۲ مرداد ۹۸ در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد افزود: جغرافیای خاک، آب، هوا و آتش جغرافیای مقدسی نیست، انسان ها هستند که به جغرافیای کره زمین هویت می بخشند .
▪️وی با بیان اینکه مشاهیر و مفاخر هستند که باعث تقدس شدند و بدون نام آنها هویت ما ناشناخته است، گفت: آشتیان دیاری است که مردمانش بواسطه فرهنگ متعالی آن به تاریخ ایران هویت بخشیده اند. اینجا سرزمین پرستش ها و جایگاه های مقدس ایران زمین است. 
▪️وی با بیان اینکه مردم آشتیان وارث تمام نیکی ها هستند و جایگاهی والا دارند و نام آشتیان همواره بر تارک این سرزمین می‌درخشد، اظهار کرد: این خطه عالم خیز نقش بالایی در ترویج تعالیم الهی و تربیت سیاستمداران و  دانشمندان علمی و دینی دارد .
▪️ علی دانش منفرد رییس جامعه آشتیانی ها نیز در این مراسم، زنده نگه داشتن فرهنگ را از ضروری ترین نیازهای جامعه دانست و افزود: امروز شاهد مظلومیت عرصه فرهنگ هستیم .
▪️وی اظهار کرد: دلیل اینکه از جغرافیای کوچک آشتیان ستاره های پرفروغ تاریخ ایران پدید آمده است باید تحقیق و پژوهش شود اما به نظر می‌رسد تربیت و دلسوزی پدران و مادران، این زمینه فطری و خدادادی را آماده کرده تا متجلی شده و به منصه ظهور در آید و از این جغرافیای کوچک، تاریخی با این عظمت رقم بخورد. 
▪️وی خواستار برگزاری این آیین ها به صورت مردم محور شد و افزود: مردمی کردن اینگونه برنامه ها تأثیرگذاری معنوی بیشتری خواهد داشت. جمع آوری و انتشار محتویات این جلسات برای اشاعه گسترده فرهنگ و تقویت رقابت پذیری بین آیین های مشابه موجب آگاهی بخشی بیشتری در سطح جامعه خواهد شد .


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:2817


   بازدیدهای روز گذشته:4536


   بازدیدهای دو روز گذشته:4740


   تعداد کل اخبار:2714


   آخرین بروزرسانی:1399/05/20 08:29


  پیوندها