Portal_background_image

معاون ميراث فرهنگي استان مركزي خبر داد؛ كارنامه مرمت در سالي كه گذشت:«اجراي عمليات مرمتي براي 40 اثر تاريخي استان مركزي »

«طی سال 1397 تعداد 40 بنای تاریخی استان مورد مرمت قرار گرفته است و برای مرمت این آثار تاریخی یک میلیارد و سیصد میلیون ریال هزینه شده است»

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، محسن کریمی امروز و با اعلام این خبر افزود: طی سال 1397 تعداد 40 بنای تاریخی استان مورد مرمت قرار گرفته است و برای مرمت این آثار تاریخی یک میلیارد و سیصد میلیون ریال هزینه شده است. 
▪️معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: بیش از 40 اثر تاریخی استان مرکزی در سال گذشته مرمت و بهسازی شد.
▪️وی افزود: این پروژه ها در زمینه مرمت و احیای بناهای تاریخی، مشارکت در مرمت بناهای تاریخی بخش خصوصی، خرید مصالح جهت احداث موزه بزرگ  و  مرمت و بهسازی بازار تاریخی اراک بوده است.
▪️ وی در ادامه گفت: مهم¬ترین این پروژه¬ها شامل مرمت، ساماندهی و مجموعه بازار اراک، مسجد جامع ساوه ، خانه تاریخی حاج آقا محسن، آب انبار مدرسه حاج محمد ابراهیم، گنبد چهارسوق ساوه و.....  پروژه های مهم اجرا شده در سال گذشته ا است.

▪️کریمی با اشاره به راه اندازی موزه و مجموعه ارگ میشیجان در سال گذشته گفت: تهیه مطالعات و مستندنگاری ضوابط بافت تاریخی روستای تاریخی انجدان و هزاوه از دیگر پروژه های اجرا شده در سال 97 است.
▪️کریمی اظهار کرد: استان مرکزی دارای بیش از 2000 هزار  اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 930  اثر از این تعداد در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.
▪️ وی در ادامه افزود: در سال گذشته 15 اثر نامنقول ،  4  اثر منقول تاریخی، 5  اثر ناملموس، 4  اثر طبیعی  در فهرست ملی به ثبت رسیده  و 5   اثر تاریخی نیز تعیین حریم حفاظتی شده اند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:3000


   بازدیدهای روز گذشته:5703


   بازدیدهای دو روز گذشته:3600


   تعداد کل اخبار:2544


   آخرین بروزرسانی:1398/11/20 13:24


  پیوندها