Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان مركزي: مجتمع سلامت تندرستي و آب درماني عقاب در روستاي آب گرم محلات افتتاح شد

"همزمان با نهمین روز دهه فجر، هتل آپارتمان و مجتمع سلامت تندرستی و آب درمانی عقاب در شهرستان محلات دهکده آب درمانی روستای آب گرم به بهره برداری رسید"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی این مجتمع گردشگری امروز  دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی آغاز به کار کرد.
▪️علیرضا ایزدی مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: این پروژه با مدیریت علی بخنیاری با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال  احداث و با  اشتغال مستقیم ۴ نفر  شروع به کار کرد .
▪️ایزدی در ادامه گفت:  برای ساخت این مجتمع از مبلغ ۲ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره استفاده شده است.
▪️او گفت:  هتل آپارتمان عقاب دارای ۶ سویت اقامتی مجهز به استخر وان و حوضحچه آب گرم خصوصی در هر واحد می باشد که در  زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع است.
▪️به گفته آقای بختیاری سرمایه گذار این طرح در فاز اول این پروژه  ظرفیت اقامت این هتل آپارتمان  ۳۰ نفر اقامت است که در فاز دوم ان رستوران پیش بینی شده است.
▪️گفتنی است چشمه های آب گرم محلات بواسطه مرغوبیت کم نظیر آب و خواص درمانی قابل توجه، از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده و امروز در ردیف یکی از سرمایه های ملی و طبیعی کشور قرار گرفته است.

▪️چشمه‌های آبگرم محلات دارای سابقه باستانی زیادی هستند، آب این چشمه‌ها از ترکیبات آب‌های سولفاته کلسیک و از دسته آب‌های هیپرترمال یا باقی‌مانده خشک زیاد می‌باشد که در درمان بیماری‌های نقرس و همچنین بیماری کبدی، صفراوی – کلیوی و دستگاه گوارش کاربرد دارد و به طور کلی می‌توان گفت استحمام در این چشمه‌ها اثرات شفا بخشی زیادی داشته و موجب سلامت فیزیکی و روانی  می‌شود.
چشمه‌هاى معدنى آب گرم ناحیه محلات از نظر ترکیبات شیمیایى به چشمه‌هاى معدنى سولفاته کلسیک "بان یردوبیگور" فرانسه شبیه است و از معدود آب‌های گرم معدنی فاقد بوی نامطبوع در سراسر جهان است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1494


   بازدیدهای روز گذشته:6366


   بازدیدهای دو روز گذشته:4749


   تعداد کل اخبار:2570


   آخرین بروزرسانی:1399/01/08 12:35


  پیوندها