Portal_background_image

برنامه هاي هفته ميراث فرهنگي استان مركزي اعلام شد. مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي، برنامه هاي اين مجموعه براي روز جهاني موزه و هفته ميراث فرهنگي را اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، "علیرضا ایزدی" روز جهانی موزه‌ها و گرامی‌ داشت هفته میراث‌ فرهنگی را فرصتی برای جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت و جایگاه موزه‌ها به ‌عنوان یکی از مراکز فرهنگی تاثیر گذار در جامعه دانست و گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان، به مناسب هفته میراث فرهنگی برنامه های متنوعی در نظر گرفته است.

▪️ایزدی همچنین در ادامه از بازدید رایگان عموم مردم از موزه های تحت پوشش این اداره کل به ‌مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث‌ فرهنگی در روز شنبه ۲۸ اردیبهشت خبر داد.

▪️مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن اشاره به برگزاری نشست های تخصصی حوزه میراث فرهنگی طی این هفته، افزود: طی هفته میراث فرهنگی نشست  تخصصی با موضوع « معرفی بناها و بافت های تاریخی ابراهیم آباد و نراق با رویکرد حفاظت از آثار تاریخی فرهنگی با حضور مدیران و کارشناسان استانی حوزه های مرتبط دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین "، برگزار خواهد شد. 
▪️ایزدی گفت: در اولین روز بزرگداشت روز موزه و  هفته میراث فرهنگی 28 اردیبهشت ساعت 21:30 در شهرستان آشتیان برنامه شب موزه با اجرای برنامه های شاد و موسیقی سنتی و نقالی و شعرخوانی پذیرای مهمانان عزیز خواهیم بود.
▪️وی گفت: افتتاح سفره خانه سنتی و باغ رستوران مفاخر در محوطه موزه مفاخر به همراه تجلیل از خادمان میراث فرهنگی و تقدیر از موزه داران برتر  در این هفته و در روز دوشنبه 30 اردیبهشت 98  ساعت 18 برگزار خواهد شد. همچنین در این برنامه از تمبر روز جهانی موزه نیز رونمایی خواهد شد.

▪️وی در ادامه گفت: برنامه شب موزه تفرش روز سه شنبه 31 اردیبهشت با اجرای موسیقی سنتی – نقالی و شعر خوانی ساعت 19:30 برگزار خواهد شد.
ایزدی در خاتمه از برنامه های ویژه کودک و موزه در 2 خرداد خبرداد و گفت: در این روز برنامه های ویژه برای کودکان به همراه مسابقات نقاشی و اجرای نمایش و قصه گویی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان نظر گرفته شده است.                                                                                                                      


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1116


   بازدیدهای روز گذشته:5835


   بازدیدهای دو روز گذشته:3087


   تعداد کل اخبار:2395


   آخرین بروزرسانی:1398/06/25 13:40


  پیوندها