Portal_background_image

مديركل ميراث فرهنگي استان مركزي و شهردار اراك در نشستي درخصوص وضعيت بناهاي تاريخي در اراك گفتگو كردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی،  عصر روز گذشته نشست  علیرضا ایزدی مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی با محمدکریم شفیعی شهردار اراک ,  بر همکاری هرچه بیشتر شهرداری با سازمان میراث فرهنگی در راستای حفظ اماکن با ارزش تاریخی تاکید نمودند.

 

در ادامه این نشست، شفیعی اظهار داشت: شهرداری در جهت حفظ آثار تاریخی پس از بازدید از ملک ورثه محسنی در جهت جلوگیری از بروز خسارت به ملک مذکور دستور اقدام عاجل صادر و در همین راستا صبح امروز مشکل تا حصول شرایط جوی مناسب مرتفع گردید.

 

وی تاکید کرد: در خصوص ملک حاجباشی نیز مقرر گردید، با همکاری کارشناسان سازمان میراث فرهنگی اقدامات لازم جهت رفع خطر و نیز استقرار علایم اخطاری جهت جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی ناشی از ریزش بنا انجام گرفته است .

در خصوص ملک انصاری نیز با توجه به بروز خسارت مقرر گردید، پیگیری لازم جهت شناسایی فرد یا افرادی که در این امر دخالت داشته از سوی مراجع ذیصلاح اقدام قانونی صورت پذیرد.

 

ایزدی  در ادامه اظهار داشت:  سازمان میراث فرهنگی نیز بر این باور است که هیچ گونه سوء نیتی از سوی شهرداری صورت نپذیرفته و رفع خطر جهت شهروندان بوده و در مورد ملک انصاری نیز پس از بحث و تبادل نظر مشخص گردید که شهرداری در مورد این ملک اصلا ورود ننموده و تخریب احتمالا توسط افراد ذینفع انجام گردیده است.

 

همچنین ایزدی با اشاره به خریداری خانه محسنی عراقی توسط شهرداری، از اقدامات شهرداری اراک جهت حفظ و مرمت این بنا قدردانی نمود.

 

در این نشست شفیعی شهردار اراک تاکید کرد:  این شهرداری آمادگی هرگونه مساعدت درخصوص مرمت بازار را با تصو‌یب لایحه پیشنهادی به شورای اسلامی شهر دارد.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:2901


   بازدیدهای روز گذشته:5703


   بازدیدهای دو روز گذشته:3600


   تعداد کل اخبار:2544


   آخرین بروزرسانی:1398/11/20 13:24


  پیوندها