Portal_background_image

باحضور معاون عمراني استانداري مركزي؛ مراسم تقدير از برگزيدگان حوزه گردشگري استان برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان: باید خدمات نوین در دایره حفظ سنت های زیستی، نقطه طلایی گردشگری ایران باشد

مدیرکل میراث فرهنگی استان: باید خدمات نوین در دایره حفظ سنت های زیستی، نقطه طلایی گردشگری ایران باشد

 

« مراسم تقدیر از فعالان برگزیده حوزه گردشگری استان مرکزی همزمان با هفته گردشگری در محل فرهنگسرای آیینه اراک و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی، فرماندار اراک،مدیرکل صدا و سیما، مدیرکل پست و مدیرکل میراث فرهنگی استان برگزار شد.»

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مدیرکل امروز چهارشنبه 11 مهرماه 97 در این مراسم گفت: « تقدیر از فعالین برتر حوزه گردشگری در حقیقت یک مشوق عمومی برای تمامی افراد حاضر در این صنعت است چراکه با ادامه روند انتخاب برترین ها، به نقطه طلایی "رقابت عمومی" می رسیم که این مسئله در بازاریابی گردشگری بسیار حائز اهمیت است.»

سید محمد حسینی افزود: « متاسفانه در مبحث گردشگری در ایران آنچنان که باید موفق نبوده ایم چراکه مسیر مناسبی را برای توسعه گردشگری انتخاب نکرده ایم. در حال حاضر این صنعت را به صورت سنتی مدیریت کرده و پیش برده ایم در حالیکه در دنیای امروز گردشگری الکترونیک باب گشته و شعار سال سازمان جهانی گردشگری نیز بر آن استوار شده است. اینکه نتوانسته ایم خدمات نوین و الکترونیک گردشگری را آنطور که باید توسعه دهیم به علت نگاه سنتی به مقوله گردشگری در سطح کلان مدیریتی و از سوی دیگر سطح جامعه است زیرا گاها در سطوح مختلف جامعه با مشکل عدم گردشگر پذیری مواجه هستیم که این مسئله بسیار آسیب زاست. از سوی دیگر باید در نظر داشته باشیم که مبلغین اصلی در زمینه گردشگری فعالان بخش خصوص هستند.»

او در ادامه افزود: « انتقال فرهنگ عمومی از گردشگری سنتی به نگاه مدرن مستلزم باور عمومی مدیران است تا در نهایت به نهادینه شدن فرهنگ این دیدگاه در جامعه رسیم. خدمات نوین در دایره حفظ سنت های زیستی، نقطه طلایی گردشگری ایران باید باشد »

در ادامه فرماندار اراک نیز اظهار داشت: « پتانسیل های موجود ایران در حوزه گردشگری بسیار قابل توجه است اما میزان گردشگر ورودی به کشور بسیار پایین است. در شرایط فعلی اقتصادی کشور، کوچ نگاه اقتصادی از صنعت نفت به صنعت گردشگری اجتناب ناپذیر است.»

حسین بختیاری افزود: « در رویکرد جدید گردشگری، روستاها می توانند نقش بسزایی در بومگردی و طبیعت گردی داشته باشند. در شهرستان اراک دو روستای انجدان و هزاوه دارای پتانسیل های مناسبی هستند و میراث فرهنگی نیز برنامه های مناسبی برای توسعه زیرساخت ها و معرفی آن ها داشته است اما اکنون میبایست بر رویکرد جدید گردشگری الکترونیک تمرکز کرد تا بتوان شمار گردشگران ورودی به روستاها را بالا برد.»

در پایان این مراسم از 20 برگزیده حوزه گردشگری استان مرکزی تقدیر شد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:5268


   بازدیدهای روز گذشته:5583


   بازدیدهای دو روز گذشته:3927


   تعداد کل اخبار:2151


   آخرین بروزرسانی:1397/07/26 13:22


  پیوندها