Portal_background_image
اطلاعیه

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي: علي طريقتي كارشناس گردشگري و رئيس كلوپ سافاري كانون جهانگردي واتومبيلراني استان مركزي به عنوان مسئول وناظربرتورها سفرهاي گروهي باخودروهاي دوديفرانسيل وافرادفعال دراين عرصه تعيين گرديد. ←در حاشيه نهمين آيين شكرگزاري انگور در هزاوه، كليد خانه منتسب به خاندان اميركبير به دهيار هزاوه تقديم شد ←مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي : « همزمان با برگزاري نهمين جشنواره انگور هزاوه ؛ خانه امير كبير آماده بازديد گردشگران و علاقمندان است» ←🔹معاون گردشگري استان مركزي: «آزمون پايان دوره زبان انگليسي در دوره هاي تخصصي راهنمايان تور و مديريت فني دفاتر خدمات مسافرتي برگزار شد. » ←🔹معاون صنايع دستي استان مركزي خبر داد؛ برگزاري 40 ساعت كارگاه آموزشي براي شاغلين صنايع دستي" ←سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي شهرستان فراهان خبر داد: " اتمام عمليات بازسازي و مرمت امام زاده گان روستاي وروان شهرستان فراهان."

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي: "منطقه تفريحي، گردشگري گردو اراك از پسماند پاكسازي شد."

منطقه تفریحی گردو در اراک همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین با حضور پیش‌آهنگان استان‌های مرکزی و تهران، منابع طبیعی و قشرهای مختلف مردم روز جمعه از پسماند پاکسازی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در حاشیه این آیین اظهار داشت: در این حرکت فرهنگی مردم از میدان کوهنورد تا استخرهای ایجاد شده در این مجموعه را از  پسماند های اطراف پاکسازی کردند و مواد زاید جمع‌آوری شده در  ۳۰۰ کیسه‌ توزیع شده زیست‌محیطی گردآوری شد. 
▪️«علیرضا ایزدی» افزود: توسعه فرهنگ مدیریت پسماندو پرهیز از رهاسازی و مواد زاید در طبیعت، آشنایی بیشتر مردم با مباحث زیست‌محیطی و جلوگیری از آسیب به منابع پایه زیستی از مهمترین اهداف این برنامه است. 
▪️وی اظهار داشت: محیط‌زیست گنجینه با ارزش و امانت است که باید به خوبی حفظ شده و در اختیار نسل‌های آینده قرار گیرد و در حفظ آن همه مسئول هستند. 
▪️مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار برنامه پاکسازی اماکن طبیعی از مواد زاید در منطقه گردو انجام شده  است. 
▪️ایزدی افزود: مشابه این حرکت فرهنگی توسط جمعی از دوستداران محیط‌زیست و طبیعت‌گردان در وفس کمیجان نیز انجام شد.
▪️وی تشویق و ترغیب شهروندان به حس مشارکت و همدلی با محیط‌زیست را از جمله اهداف برگزاری برنامه پاکسازی وفس عنوان کرد.
▪️دره گردو منطقه نمونه گردشگری است که با وسعت ۱۰۰ هکتار در جنوب شهر اراک قرار دارد و از آب و هوای مناسب، طبیعت بکر و مسیر دسترسی آسان برخوردار است.
▪️دلیل نامگذاری این منطقه باعنوان «گردو» وجود روستای گردو در جوار آن و شمار زیادی درخت گردو در این دره است. 
▪️ روستای وفس با چشم اندازهای بکر در ۱۵ کیلومتری کمیجان و در ۹۵ کیلومتری اراک واقع شده است.

 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1794


   بازدیدهای روز گذشته:2964


   بازدیدهای دو روز گذشته:1776


   تعداد کل اخبار:2418


   آخرین بروزرسانی:1398/07/25 08:53


  پیوندها