Portal_background_image

همزمان با هفته گردشگري؛ نشست هم انديشي مديركل ميراث فرهنگي استان و فعالان حوزه گردشگري برگزار شد

حسینی: وحدت دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان و سمن های گردشگری، راه برون رفت از مشکلات و کمبودهای زیر اقتصادی است

 

« نشست هم اندیشی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با دفاتر خدمات مسافرتی، سازمان های مردم نهاد و راهنمایان گردشگری برگزار شد.»

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مدیرکل امروز سه شنبه 10 مهر ماه 97 در این نشست گفت: « شرایط اقتصادی امروز که امکان سفرهای خارجی برای بسیاری از هموطنانمان محدود شده را می توان دوره "بازگشت" نامید یعنی دوره ای که گردشگران نگاه و توجه شان به گردشگری داخلی معطوف می شود. این مهم می تواند نقطه عطفی در صنعت گردشگری ایران باشد چراکه گردشگر آماده پذیرش سیاست گذاری های صحیح گردشگری داخلی است. در این زمان دو نکته قابل اهمیت است ابتدا سیاست گذاری دولت و حاکمیت و سپس پویایی دست اندرکاران بخش خصوصی.»

سید محمد حسینی افزود: « دولت به عنوان سیاست گذار کلان میبایست شرایطی را فراهم کند که این فرصت از دست نرود اما مهمترین اقدام در شرایط فعلی، پویایی فعالان حوزه گردشگری است. اگر دفاتر خدمات مسافرتی، سازمان های مردم نهاد، خدمات رسانان تاسیسات گردشگری و اقامتی و در نهایت راهنمایان گردشگری به یک وحدت رویه فکری و اجرایی برسند قطعا می توان از مقطع زمانی فعلی بهره برد. از همین رو اداره کل میراث فرهنگی استان از تشکیل شبکه مردم نهاد گردشگری حمایت کرد تا شاید بتوان یکی از اساس حرکت این مسیر را استوار کند.»

او در ادامه این نشست افزود: « رویکرد جدید جهان، گردشگری دیجیتال است تا سهولت دسترسی به هر گونه خدمات برای گردشگران تسریع و تسهیل گردد. وقتی نیاز جهان امروز چنین مقوله ای را طلب  می کند، حرکت آهسته در این مسیر اشتباهی مهلک است چون تجربه ثابت کرده در این صنعت، به روز بودن ، نو آوردی و خدمات جدید است که پولساز است.»

حسینی در پایان گفت: « گرچه دولت سیاست گذار کلان است اما این بدان معنا نیست که فعالین بخش خصوص تنها اجرا کننده هستند. سازمان های مردم نهاد و راهنمایان گردشگری میبایست مغز متفکر سیال در حوزه گردشگری باشند و از زاویه ای دیگر برای رونق این صنعت تلاش کنند.»

در ادامه جلسه حاضرین با بیان دیدگاه ها، انتقادات و برنامه های خود به هم اندیشی در این خصوص پرداختند.

 

 


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:5280


   بازدیدهای روز گذشته:5583


   بازدیدهای دو روز گذشته:3927


   تعداد کل اخبار:2151


   آخرین بروزرسانی:1397/07/26 13:22


  پیوندها