Portal_background_image

معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي گفت: نظارت بر بازگشايي تأسيسات گردشگري براي رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي

تیم نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر برای نظارت بر وضعیت بهداشتی و کنترل پروانه بهره‌برداری تاسیسات گردشگری شهرستان تفرش در این واحدها حضور پیدا کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، سید حسن حسینی امروز دوشنبه 26 خرداد 99 اظهار داشت: بازدید و بازرسی واحدها و تاسیسات گردشگری  شهرستان تفرش و واحدهای بین راهی محورهای این شهرستان توسط واحد نظارت بر تاسیسات گردشگری استان  انجام شد. 
او افزود: در راستای فرا رسیدن سفرهای تابستانه و به منظور نظارت بر وضعیت بهداشتی، کنترل پروانه بهره برداری و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در تاسیسات گردشگری، نظارت بر هتل ها، اقامتگاههای بوم گردی  این شهرستان تشدید شده است.
معاون گردشگری استان مرکزی اضافه کرد: در این بازدیدها مسائلی همچون بررسی مسائل بهداشتی، نظافت وضوخانه‌ها و نمازخانه‌ها، ضدعفونی واحدها و هرآنچه با سلامت مسافران مرتبط باشد، مورد توجه قرار گرفت و تاسیسات گردشگری که تاکنون نسبت به استانداردسازی و تمدید پروانه بهره‌برداری در مهلت تعیین ‌شده اقدام نکرده بودند، به‌زودی از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.
حسینی تصریح کرد: «پیرو ابلاغ پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های سفر از سوی وزارت گردشگری این آمادگی ایجاد شده است تا هموطنان و گردشگران مواجهه درستی در سفرهای خود داشته باشند و  در این نظارت ها آموزش‌ها و اطلاعات لازم در اختیارشان قرار می گیرد. »

او افزود: در این بازدیدها علاوه بر نظارت دقیق بر نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مواردی چون نرخ نامه، اعتبار پروانه بهره‌برداری، در معرض دید قرار داشتن شماره تماس‌های رسیدگی به شکایات و … مورد بررسی قرار می‌گیرد.
▪️حسینی یادآور شد: در این بازدید به دو واحد از تاسیسات گردشگری بدلیل عدم رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی محیط کار تذکرات و اخطار با  درج در پرونده  داده شد.
▪️معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و سرمایه‌گذاری استان یادآور شد: از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا کنون بیش از 50 بازدید ویژه تیم نظارتی از تاسیسات گردشگری سطح استان انجام شده است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:1113


   بازدیدهای روز گذشته:7092


   بازدیدهای دو روز گذشته:6960


   تعداد کل اخبار:2682


   آخرین بروزرسانی:1399/04/15 09:06


  پیوندها