Portal_background_image

مديركل ميراث‌فرهنگي استان مركزي: نگارخانه سرو و نمايشگاه آثار نفيس هنرمندان صنايع دستي به مناسبت روز جهاني صنايع دستي افتتاح شد

نمایشگاه آثار نفیس صنایع دستی هنرمندان دارنده مهر اصالت جهانی و نشان ملی استان مرکزی روز دوشنبه  20 خرداد 98 همزمان با روز جهانی صنایع دستی ؛ با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، معاون سیاسی امنیتی استانداری  و مدیرکل میراث فرهنگی این استان در نگارخانه سرو اراک گشایش یافت.

▪️علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی در حاشیه افتتاح این نگارخانه و نمایشگاه اظهار کرد: این نگارخانه برای اولین بار به همت بخش خصوصی راه اندازی شده است و اقدام بسیار ارزشمندی است که می تواند فضای مناسبی را برای افزایش همدلی ها و تعاملات جامعه هنری استان فراهم کند.

 

▪️وی  افزود: ۳۰ اثر از ۲۵ هنرمند و استادکار استان به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته شده است.

▪️وی با بیان اینکه استان مرکزی و شهرستان اراک از پتانسیل های خوبی برای توسعه حوزه صنایع دستی بهره مند هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با بهره گیری از دانش تجربی مجربین دارای مهر اصالت استان و در نظر گرفتن علایق جامعه هدف خود در حوزه های داخلی و خارجی، بتوانیم گام موثری را در حوزه توسعه پایدار صنایع دستی استان برداریم و به این طریق گردشگری استان را نیز تقویت کنیم.

▪️مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی افزود: امیدواریم با افزایش کمی چنین نگارخانه هایی در سطح استان، بتوانیم با افزایش تبادلات بین هنرمندان، کیفیت آثار تولیدی آنان را افزایش دهیم و حضور کمی آنان را بیش از گذشته بهبود ببخشیم.

 

▪️وی یکی از اهداف اصلی راه اندازی این نگارخانه را معرفی افرادی که موفق به دریافت مهر اصالت شده اند عنوان کرد و گفت: افزایش سطح کیفی آثار هنرمندان صنایع دستی، معرفی هنرمندان استانی، آشنایی مردم با آثار فاخر هنرهای دستی و سنتی و گرامیداشت هفته صنایع دستی از اهداف دیگر برپایی این نمایشگاه است.

 

▪️ایزدی افزود: ۷۳ اثر هنری صنایع دستی استان مرکزی دارای مهر اصالت جهانی و ۶۳ اثر نشان ملی دارد

▪️وی تصریح کرد: ما زمانی در حوزه صنایع دستی موفق خواهیم بود که این هنر را به تمام نقاط استان و کشور تعمیم دهیم. برگزاری چنین نگارخانه ها و نمایشگاه هایی محدود به مرکز استان نمی شود و مجموعه میراث فرهنگی از کوچک ترین فرصت و فضایی برای معرفی آثار هنرمندان استان استفاده می کند.

 ▪️وی عنوان کرد: این نمایشگاه از ۲۰ خرداد ماه جاری به مدت چهار روز، از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و عصر از ساعت ۱۷ تا ۲۰ آماده بازدید علاقه مندان است.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:4791


   بازدیدهای روز گذشته:3738


   بازدیدهای دو روز گذشته:3498


   تعداد کل اخبار:2466


   آخرین بروزرسانی:1398/09/14 13:14


  پیوندها