Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي : هشدار براي تورهاي مسافرتي و گردشگري از سوي افراد غير مجاز و فاقد مجوز به عموم مردم داده شد

« مشکلات اجتماعی و اقتصادی تورهای مسافرتی و گردشگری از سوی افراد غیر مجاز و فاقد مجوز به عموم مردم از طریق رسانه ها و نصب بنر هشدار داده شد.»

🔹مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی :
« هشدار برای تورهای مسافرتی و گردشگری از سوی افراد غیر مجاز و فاقد مجوز  به  عموم مردم داده شد.»
🔸«  مشکلات اجتماعی و اقتصادی تورهای مسافرتی و گردشگری از سوی افراد غیر مجاز و فاقد مجوز  به  عموم مردم از طریق رسانه ها و نصب بنر هشدار داده شد.»

▪️ به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیر کل   امروز 5 خرداد  98 در تکمیل این خبر گفت:  فعالیت تورهای غیر مجاز در منطقه می تواند ضربه سنگینی به صنعت گردشگری منطقه وارد کند که باید این فعالیت ها ساماندهی و از فعالیت های غیر مجاز جلوگیری شود.
▪️وی گفت: متاسفانه متولیان تورهای غیرمجاز، که اخیرا از طریق شبکه های مجازی نیز به انجام تبلیغات می پردازند، شناخت کافی از گردشگری ندارند و به صنعت گردشگری و تورگردانی استان  و به  چرخه صنعت گردشگری ضربه می زند. 
▪️علیرضا ایزدی همچنین به اطلاع رسانی در این مورد هم اشاره کرد و گفت: در این راستا با نصب بنر و پلاکارد در سطح شهر از عواقب سفر با تورهای غیر مجاز رابه مردم اطلاع رسانی انجام شد.
▪️وی تصریح کرد : در خصوص اطلاع رسانی به مردم از طریق صدا و سیمای استان نیز  با همکاری صدا و سیمای استان  این موضوع به آگاهی عموم مردم رسیده شود.
▪️وی با اشاره به اهمیت رضایت مسافران و گردشگران از خدماتی که ارائه می شود  گفت:  هیأتی متشکل از نماینده مجمع دفاتر خدمات مسافرتی ، کارشناس نظارت بر تاسیسات گردشگری اداره کل، رئیس شهرستانها و حراست اداره کل تشکیل شده که هدف از تشکیل این کمیته بازبینی و نظارت بیشتر بر نحو فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی استان و  جلوگیری از فعالیت تورهای غیر مجاز است.
▪️ وی افزود: استان مرکزی دارای 50راهنمای گردشگری کارت دار است که به فعالیت های گردشگری می پردازند  و دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری كه مجوز ارائه تور دریافت كرده اند باید به حوزه تورگردانی وارد شوند تا امنیت، رفاه و آرامش برای گردشگران فراهم شود. 
▪️وی تصریح كرد: برخی افراد فرصت طلب با انتشار یك شماره تلفن اقدام به تبلیغ تورهای مختلف می كنند كه تنها منافع خود را در نظر می گیرند و پاسخگوی مشكلات احتمالی نیستند. 
▪️ایزدی در ادامه داد: تور گردانی یك كار تخصصی است و افرادی كه در این حرفه فعالیت می كنند باید آموزش های لازم را فرا بگیرند و گذراندن یك دوره 6ماهه نباید ملاك كار قرار گیرد
▪️وی افزود: در صورتی که هم استانی ها نیز به ما گزارشی از فعالیت تورهای غیرمجاز ارائه دهند ما حتما تخلفات صورت گرفته را پیگیری خواهیم کرد.
▪️وی خاطرنشان کرد: آژانس‌های خدمات مسافرتی قانونی و مجاز کشور با توجه به نظارت های انجام شده تخلفات کمتری دارند و عمده تخلفاتی که انجام می‌شود، توسط آژانس‌های غیرمجاز است  و متاسفانه بسیاری از مردم با دیدن تبلیغات تورهای گردشگری با قیمت‌های ارزان،  اطلاعات کافی در خصوص احتمال تخلف در این تورها را ندارند و امیدواریم بتوانیم معضلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی آنها رابه مردم بشناسانیم. 
▪️گفتنی است  در استان مرکزی 55  دفتر خدمات مسافرتی و 16  هتل مجاز به مسافرین وگردشگران خدمات رسانی می کنند.


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:4797


   بازدیدهای روز گذشته:3738


   بازدیدهای دو روز گذشته:3498


   تعداد کل اخبار:2466


   آخرین بروزرسانی:1398/09/14 13:14


  پیوندها