Portal_background_image

مدير كل ميراث فرهنگي استان مركزي خبر داد؛ "همايش ملي گردشگري سلامت برگزار مي شود"

"تفاهم نامه همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بیمارستان فوق تخصصی قدس اراک در برگزاری همایش ملی گردشگری سلامت امضا شد."
▪️به گزارش مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در تکمیل این خبر گفت: این همایش با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان و  بیمارستان فوق تخصصی قدس تا پایان آبان ماه   برگزار می شود.
▪️دکتر علیرضا ایزدی ظهر امروز در آئین امضا تفاهم‌نامه همایش ملی گردشگری سلامت  با بیان اینکه در استان مرکزی ظرفیت‌های بسیار مناسبی وجود دارد که مغفول مانده است گفت:  برگزاری همایش ملی گردشگری سلامت ظرفیت بسیار خوبی برای بهره‌برداری از توان و ظرفیت موجود در استان  است.
▪️وی افزود: باتوجه به موقعیت جغرافیایی استان و بازار خوب دو استان‌ قم و لرستان و شاخص‌های فرهنگی آنها، باید زمینه بهره‌مندی از این دو بازار و سپس استفاده از بازار استان‌های اصفهان و همدان فراهم شود، در این راستا می‌توان از مسیر ریلی نیز بهره‌ برد زیرا خود مسیر ریلی نیز یکی از عوامل ایجادکننده جاذبه توریستی است.
▪️مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به سابقه بیمارستان قدس و پتانسیل‌های موجود در آن، تفاهم‌نامه سبب افزایش تعامل سازمان میراث فرهنگی و بیمارستان قدس می‌شود.
▪️ایزدی بیان کرد: اواخر شهریور ماه امسال استان میزبانی گروهی از استان خوزستان و بصره است که فرصت خوبی برای نهادینه کردن بحث توریسم سلامت در استان مرکزی است.
▪️وی ادامه داد: برای نهادینه کردن بحث توریسم سلامت در استان و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، درمانی و غیره استان اواخر آبان‌ماه و یا اوایل آذرماه امسال همایش ملی گردشگری سلامت در استان مرکزی برگزار می‌شود که قطعاً این مهم جهش مناسبی برای معرفی پتانسیل گردشگری استان خواهد بود.
▪️مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی خاطرنشان کرد: رونق توریسم درمانی در استان به دغدغه‌ اشتغال و تولید ثروت در استان کمک بسیاری می‌کند، یکی از مباحث کمک‌کننده به توسعه، فاصله گرفتن از فعالیت‌های جزیره‌ای و تعامل سازنده است‌.
▪️رئیس بیمارستان قدس نیز در این آئین گفت: با توجه به قدمت و امکانات موجود در بیمارستان  قدس اراک، این بیمارستان ظرفیت تبدیل شدن به قطب توریسم درمانی را دارد که با تحقق این امر و رونق توریسم درمانی در استان مرکزی و به‌ویژه شهرستان اراک هر دو بیمارستان خصوصی شهرستان اراک می‌توانند از این ظرفیت مناسب بهره‌مند شوند.
▪️محمدحسن مظفری با اشاره به سفر هیئتی نیز از استان خوزستان و بصره عراق به استان مرکزی در زمینه توریسم درمانی افزود: استان خوزستان یکی از استان‌های پرمشغله در حوزه درمان بوده که امکان ارائه خدمات به بیماران از کشورها و استان‌های همجوار خود را ندارد، بر همین اساس بیماران این استان به عنوان توریسم درمانی به استان‌های دیگر فرستاده می‌شوند.
▪️وی تصریح کرد: با رونق توریسم درمانی در استان مرکزی، می‌توان از این ظرفیت استان خوزستان بهره برد.

 


دسته بندی

مسئول روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  دسترسی سریع

  مطالب ویژه


  اینفوگرافیک


  اقامتگاه های بوم گردی استان

  آخرین اخبار دفاتر همیاری
  آمار سایت

  • اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی

   بازدیدهای امروز:2358


   بازدیدهای روز گذشته:3423


   بازدیدهای دو روز گذشته:3795


   تعداد کل اخبار:2561


   آخرین بروزرسانی:1398/12/06 12:11


  پیوندها